Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Farklı seramik modelleri

30 Mayıs 2013 3.444 kez okundu Yorum yapılmamış

banyo seramikleriSeneler öncesinin banyolarında kullanılan ve neredeyse tamamı birbirinin aynı olan seramikler, günümüzde banyo dekorasyonunun en önemli bileşeni olarak görüldüğü için yüzlerce farklı modele ev sahipliği yapar hale geldi. Modern dekorasyon tarzının daha da fazla tercih edilmesiyle farklı seramik modelleri yoğun ilgi görürken, banyo seramiklerinde esen bu değişim rüzgarlarına klasik banyo tasarımlarının da kapılmaması düşünülemezdi. Klasik tarz tutkunları için dahi yüzlerce farklı renk ve desen seçeneğinin sunulduğu seramik kataloglarında, ihtiyaçlar ve bütçeler doğrultusunda herkese hitap eden modeller sunuluyor. Duşakabin veya küvet, klozet ve banyo lavabosu, banyo aynaları ve dolapları, aksesuarlar ve paspaslar banyo dekorasyonunun daha da şık görünmesini sağlayan unsurlar olmasına karşın banyoda görsel alanın büyük bir bölümünü seramikler kapladığı için farklı bir seramik modeli kullanmak tüm banyonun havasını değiştirecektir. Banyo yüzeylerinin büyük bölümünü kaplayan seramikler herkes için banyo dekorasyonunun çıkış noktasıdır.

seramik modelleriMevcut banyosunda ciddi bir değişime gitmek isteyen ve tadilat işleri için de kesenin ağzını açmaya hazır olanlar için efekt uygulamaları seramikler dahi sunuluyor. Dijital baskı tekniklerinin dahi uygulanabildiği yeni nesil seramikler yapısal özellikleriyle dayanıklılık konusunda da beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Neme yüksek derece dayanıklı olan seramiklerin banyo için ideal kaplama malzemesi olması herkesin banyolarında seramik kullanmasına neden olurken, farklı seramik modelleri tercih etmek banyo dekorasyonunun da farklı bir çizgi yakalamasını sağlayacaktır. Desen konusunda hayal gücünün sınırlarını zorlayan modeller sunan seramik üreticileri, konsept banyo tasarımları yaratmak isteyenler için 3 boyutlu görsellerin farklı etkisinden dahi yararlanma seçeneği sunuyor. Banyo mobilyalarıyla tamamen zıt renklere sahip olan fayanslar tercih ederek kontrast derinliği yaratılabileceği gibi, duvarı ikiye bölerek iki farklı seramik modelinin kullanılması da mümkün.

banyo seramikKalitesine göre fiyat aralığı da değişen seramiklerin çok ucuz olanlarına temkinli bir şekilde yaklaşmak ve üretici firma hakkında bilgi edinmek en doğru hareket olacaktır. Banyoda tadilata giderek farklı bir dekorasyon geliştirmek isteyenlerin her zaman fazladan birkaç adet dahi olsa seramik almasında yarar vardır. Her ne kadar satın alınan seramikler çok kaliteli olsa da, ilerleyen günlerce birçok farklı nedenden ötürü seramik yüzeylerinde çatlama ya da gevşeme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu tür durumlarda kullanılan seramiğin aynı serisinden bulmak ciddi bir uğraş haline dönüşebilir ve bazen de imkansız hale gelebilir. Bu sebeple en baştan fazladan birkaç adet seramik satın almak ve bu seramikleri saklamak, bu tür durumlarda hayat kurtaran bir çözüm sunabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.