Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Farklı stillerde banyo mobilyaları

3 Ocak 2013 2.772 kez okundu Yorum yapılmamış

Banyo dekorasyonunun en önemli parçalarından biri olan banyo mobilyaları, tarz ve kalitesiyle banyo atmosferinin de büyük oranda belirlenmesini sağlar. Banyo dekorasyonunun bütünlük kazanması ve banyoda bir “tarzdan” söz edilebilmesi için muhakkak seçimine özen gösterilmesi gereken banyo mobilyaları, modern üretim teknikleri sayesinde artık ahşap gibi nem ve su ile yan yana gelemeyeceği düşünülen malzemelerin dahi üretilebiliyor. Dekorasyon trendlerinin son yıllardaki en fazla tercih edilen malzemesi olan ahşap, doğallık konseptinin en önemli temsilcilerinden biri olduğu için banyo mobilyalarının da yeni gözdeleri arasında yer alıyor. Ayrıca modern banyo tasarımlarında kullanılan ve çok çeşitli malzemelerden üretilen banyo mobilyalarının sunduğu işlevsel kullanım da, banyo dekorasyonunda mobilyaların ne denli önemli olduğunun bir defa daha anlaşılmasını sağlıyor.

Banyo mobilyanızı seçerken banyoda zeminden tavana kullanılan tüm ürünleri, banyodaki genel dekorasyon stilini ve şüphesiz kullanım alışkanlıklarınızı göz önüne almalısınız. Banyo dolaplarında gerçek manada “akıllı kullanım” imkanı sunan yeni tasarımlar banyoda sağladığı fazladan depolama alanlarıyla herkes için öncelikli tercih haline geliyor. Banyo dekorasyonunda her geçen yıl önemi daha da artan banyo mobilyalarında görsellik kadar akıllı tasarımların da ön plana çıktığı söylenebilir. Açık renkli ahşap banyo dolapları ile doğal bir görsellik vaat eden banyo modelleri kadar canlı renklerin hakim olduğu parlak yüzeyli tasarımlar da oldukça fazla rağbet görüyor. Turkuaz, zümrüt, vişne, fıstık yeşili, turuncu ve Fuşya gibi göz alıcı renklerin kullanıldığı banyo dolapları ise banyolara ferahlık ve canlılık katıyor.

Banyo görselliğine biraz renk katmak ve bilinen klasik etkiyi değiştirmek isteyenler, bu sıcak renkli dolaplarla birlikte mutlaka “nötr renklere” de yer vermelidir. Banyoda renk cümbüşü sebebiyle göz yoran bir düzensizlik oluşmaması için canlı renklere sahip banyo dolaplarının nötr renklerle bir arada kullanılması önemlidir. Renk kontrastının bir denge oluşturamaması halinde büyük bir hevesle alınan banyo dolapları tahmin edilenin aksine, banyonun tasarım bütünlüğünün kaybolmasına dahi sebep olabilir. Siyah gibi renkleri küçük banyolarda özellikle mutfak dolabı rengi olarak tercih etmemek, zaten dar olan banyonun daha da küçük algılanmaması açısından önemlidir. Canlı renklere sahip olan mutfak dolabı modellerine yönelirken, banyonuzda mümkün olduğunca nötr tonlara da yer vermeniz gerektiğini unutmayın.

Sadece bir dekorasyon tarzının hakim olduğu ve açık tonların tercih edildiği banyolarda iddialı bir renge sahip olan banyo dolapları tasarımın baştan aşağı değişmesini sağlayacaktır. Modern mimariye göz kırpan “farklı” tasarımlı mutfak dolabı modelleri, klasik çizginin dışına çıkmak isteyenler için benzersiz bir görsellik sunabilir. Aşırıya kaçılmadığı ve dengenin korunması halinde banyolarda modern dekorasyon tarzını yansıtan dolaplara da yer verilebilir. Önemli olanın sadece dolaplar değil, banyodaki tüm diğer bileşenlerin birbiriyle uyum sağlaması olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.