Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Feng shui dekorasyon modeli banyolara da girdi!

12 Mayıs 2014 2.430 kez okundu Yorum yapılmamış

Feng shui sanatıyla ilgilenenler bilirler, insan enerjisini daha iyi kullanmaya yönelik bir felsefeyi ifade eder. Ayrıca bunun için gerekli olan doğada veya insanın yaşamına dair araç, gereçlerde, sınırlama veya tavsiyelerde bulunarak, hayatı daha iyi yaşamak için kurallar manzumesini ortaya koyar. İddiası, daha iyi bir hayat için, öncelikle insanın yaşadığı evlere dikkat edilmelidir. Bu nedenle Çinliler, farklı-banyodekorasyon tarzı olarak feng shuiye çok fazla önem atfetmekteler.

Bizlerde diğer yazılarımızdan birisinde bu dekorasyona dair salon dizilişinin nasıl  olması gerektiğin hususunda genel hatlarıyla bazı uygulanabilecek fikirler vermiştik. Bu yazımda ise, banyolarda da iddialı bir şekilde görüşleri olan feng shui modelinin dekorasyon yansılamalarından bahsetmek isterim. Biliyorsunuz, bizler lükse sevgi besleyen bir milletiz. Yani baştan aşağıya bir feng shui modeli, bizim heyecanlı ve aktif ruhumuzu herhalde sıkar. Çünkü bu dekorasyon fikiri, sade ve yapay olmayı gerekli kılıyor.

Banyolarda da ayı şeyleri görüyoruz. Ne kadar az aksesuar o kadar huzur verici bir banyo. Eğer şuan banyolarınızın dekorasyonu aklınıza geldiyse, muhakkak birden fazla bir aksesuar dekorasyon zenginliği ve zengin, lüks mekanın temini için yer vermişsinizdir. O zaman bu aksesuarların ortadan kaldırılmasıyla feng shuinin görüşlerine uygun davranabilirsiniz. Müsaade ettiği sadece, yapay bir çiçeğin banyoda olması. Diğer malzemelerin ahşaptan imal edilmesi önemli.

Bunun yanında kesinlikle banyo, evin merkezine yani salona, mutfağa, yatak odası gibi yerlere yakın olmamalı. Bu da nereye sıkıştıracağımız konusunda akıllara sorular getiriyor?! Feng shui, yata odasına yakın bir banyo veya tuvaletin huzursuzluk meydana getireceğini söyler. Aynı zamanda bu tür yerlerin kapılarının açık olmaması da önemli bir durum ifade ediyor. Eğer sadelikten hoşlanıyorsanız, feng shui tam size göre…

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.