Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Bahçe

Ferforje dekoratif aksesuarlar

27 Aralık 2011 8.870 kez okundu 1 yorum var

Ferforje Fransızca bir kelimedir aslında ve ferforge olarak yazılır. Sözlük anlamı ise ocakta dövülerek işlenmiş demir demektir. Demir imalatında sıklıkla duyduğumuz sözcük olan ferforje işlenmiş demirden yapılan nesneler için kullanılır.

Günümüzde ferforje, evlerin dış mekanında kapı, pencere, balkon, bahçe kapısı, bahçe parmaklıklarında sıkça kullanılan paslanmaz, uzun ömürlü, estetik görünümlü ve kolay monte edilen işlenmiş demirin kullanımıdır. Pencere ve kapılarda kullanılan ferforjeler evlere hoş bir görünüm verirken aynı zamanda evi güvenlikli bir hale getirerek güvenlik problemini ortadan kaldırıyor. Bahçe kapı ve duvarlarında kullanılan ferforje demirler çiçeklerin daha sağlıklı ayakta kalması için ortam oluşturuyor. Sarmaşık gibi çiçekler için doğal sarılma çubukları oluşturuyor.

Ferforje estetik görünümü nedeni ile dış mekanlardan iç mekanlara taşınmıştır. Evlerde kullanılan dekoratif eşyaların dizaynı ferforje ile yapılmakta ve ferforje girdiği mekanlara estetik bir güzellik sunmaktadır. Dubleks evlerde merdiven korkuluklarında sağlamlığı ve dekoratif görünüşü nedeniyle tercih ediliyor.

Ferforje dekoratif olarak ayaklı şamdan, masa üstüne konulan küçük şamdan, çiçeklik, ayna, karyola başlığı, şömine etrafı dizayn etmek, duvar rafları, kitaplık, gazetelik, vestiyer, sehpa, korniş yapımında kullanılıyor. Ferforjeden yapılmış tüm bu dekoratif aksesuarlar evlerde şık bir görünüm sergiliyor.

Ferforje demirler şekil almış, işlenmiş olarak satılıyor. Yapılacak dekoratif eşyaya göre bu ferforje parçalar kaynak yapılarak birleştiriliyor ve boyanıyor. Şekilli hazır ferforje demirler ile özgün tasarımlar yapılabiliyor.

Birsen

Okur Yorumları »

  • melek dedi ki:

    ferforje aynanın ebat’ı,fiatı nedir ve kargoyla adrese gönderiyormusunuz mail adresime bilgi gönderirseniz sevinirim teşekkürler

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.