Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Fermuarlı yatak kılıfı modelleri

4 Haziran 2012 3.236 kez okundu Yorum yapılmamış

Her insanın ihtiyacı olan uyku, her şeyden önce sağlıklı bir yaşam için en büyük gerekliliklerden biridir. Gün içerisinde gerek fiziksel gerekse de mental olarak yorulan insanlar, evlerinin en rahat yerleri olan yatak odalarında kendilerine konforlu bir uyku sunacak geniş yatakları tercih eder. Buraya kadar her şey güzel olmasına rağmen gece size konforlu bir uyku sunan geniş yatakların sabah olduğunda toplanması için harcayacağınız zaman ve emeği düşündüğünüzde keyfiniz biraz kaçabilir. Yatak odası dekorasyonunda birçok tasarımcıya göre en önemli öğe olan yataklar, şık ve kolay kullanılabilen yatak kılıfları ile odanın estetiği üzerinde büyük etki sağlayacaktır. Fermuarlı yatak kılıfları yatağın birkaç saniye içerisinde toparlanmasını sağlarken, tasarımlarıyla yatak odalarının farklı bir şıklığa sahip olmasını sağlıyor.

Sabah saatlerinde yatak toplamak istemeyen ya da işe yetişmek için acelesi olan insanlar için ideal bir tasarım olan fermuarlı yatak kılıfları, günümüzde antialerjik ve yumuşak dokulu kumaşlardan üretilebiliyor. Sentetik yatak kılıflarının aksine %100 doğal pamuk yapıya sahip olan fermuarlı yatak kılıfı modellerini tercih etmeniz, hijyenik bir ortamda uyumanızı sağlayacaktır. Astım ve alerjisi olanlar için ideal yapıya sahip olan fermuarlı yatak kılıfları, yatağın birkaç saniye içerisinde ve çok pratik bir biçimde kusursuz görünmesini sağlar.

Fermuarlı yatak kılıfı modelleri her geçen gün artan talep nedeniyle birçok farklı renk ve desen seçeneği ile üretiliyor. Gece yatağa yattığınızda kılıfın hışırtısı nedeniyle uykunuzun kaçmaması ve uyurken sağlığınızın bozulmaması için plastik karışımlar kullanılarak üretilen kılıfları tercih etmemenizde yarar var. Ayrıca çoğu insan fermuarlı yatak kılıflarının sunduğu pratik kullanımı düşünerek satın aldığı ürünlerin nasıl yıkanacağı üzerine fazla kafa yormaz. Çamaşır makinesinde yıkanabilen ve kolay bir şekilde sökülüp takılabilen kılıflar kullanım konusunda olduğu kadar yıkama açısından da büyük kolaylık sağlayacaktır.

Antialerjik özelliğe sahip olan fermuarlı yatak kılıfı modellerinde dahi belirli bir yıkamadan sonra ürünün yapısında bozulmalar görülmesi çok doğal olduğundan, ürünü satın almadan önce yatıcıdan bu konu hakkında bilgi isteyin. Birkaç yıkamada yapısı bozulduğu için alerjen geçişine imkan veren fermuarlı yatak kılıfları, kısa süre sonra yatağınızı binlerce mikroorganizmayla paylaşmanıza neden olabilir. Fermuarlı yatak kılıfları ile örtülen yataklar uzun süre boyunca kapalı kaldığından, “hava ve nem geçişine izin veren” kumaşlardan üretilen modelleri seçmenizde yarar var.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.