Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Fonksiyonel orta sehpalar

3 Kasım 2011 4.811 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerde en çok ihtiyaç duyulan ve en çok kullanılan mobilyalardan bir tanesi orta sehpalardır. Genellikle salonda kullanılırken oturma odalarında da yer alabilirler. Salonun bütünlüğünü tamamlarlar. Hem dekor amaçlı hem de işlevsel olarak kullanılırken aynı zamanda da konfor sağlarlar. Her zaman elimizde bulunan bir şeyi bırakmak için düz bir yer ararız ve bu yer de genellikle orta sehpalar olur. Orta sehpalar evde kolaylık sağlayan mobilyalardır.

Tasarımcılar bu ihtiyaçtan yola çıkarak orta sehpaları yeniden tasarladılar. Bol çekmeceli orta sehpaların yanında üst kısmı genel ihtiyaçlardan yola çıkarak çoğunlukla neler konulduğu düşünülerek tasarlanan sehpalar çok işlevsel olarak yeniden tasarlandı.  Evin dekorasyonu ister klasik ister modern olsun, her iki dekorasyona da uyabilecek dizayn da  göze hitap eden orta sehpalar bulunmaktadır.  Hem fazla yer kaplamaması hem de çok işlevsel oluşu nedeniyle buna paralel olarak orta sehpa modelleri de çok fazladır. Yapıldığı malzeme açısından da çok çeşitlidir. Cam, doğal ahşap, mermer, deri , mdf, huş, bambu, lake ve bu malzemelerin türevlerinden üretilen veya birkaç malzemenin bir arada kullanıldığı çok çeşitli orta sehpalar mobilya mağazalarının teşhir salonlarında bizlere sunulmaktadır.

Renk konusunda ise hemen hemen her mobilyaya uyabilecek renklerde ve ebatlarda orta sehpalar yapılıyor.  Kare, dikdörtgen, oval, daire şeklinde de bulunmaktadırlar.  Ayrıca iç içe geçmeli japon tarzı orta sehpa modelleri de şık görünümleriyle modern salonların bütünlüğünü tamamlayabilmektedir.  Çok çeşitli olan orta sehpalarda oyun da oynayabilir, kahvaltı da yapabilir, kahvenizi de yudumlayabilirsiniz. 

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.