Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Füzyon stili dekorasyon

24 Temmuz 2012 2.097 kez okundu Yorum yapılmamış

Globalleşen dünyamız ve internet teknolojisi sayesinde, farklı ülkelerin dekorasyon stilleri, başka bir ülkede yerel etnik uygulamalar ile birleşiyor ve yepyeni dekorasyon stilleri oluşuyor. Etkileyici renklerin, coşkulu desenler ile doğal malzeme zenginliğini yansıtan, el yapımı etnik aksesuarların kullanıldığı füzyon stilini sıklıkla duyuyoruz. Ülkelerin stillerini yansıtan pek çok mağaza sayesinde, bu dekorasyonu rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Füzyon stilini, etnik stil ile karıştırmamak gerekiyor. Işık kullanımı, ürün konforu ve düzenlemeye kadar mekanları incelediğinizde sadece kültürleri değil, aynı zamanda modernliği, teknoloji ve yaratıcılığı bir arada buluyorsunuz. Özellikle stil, modern mobilyalar ile klasik aydınlatmaların ya da geleneksel formlar ile çağdaş malzemelerin bütünleşmesi olarak da tanımlanabilmektedir. Stilin çıkış noktası, farklı tatların belirli bir uyum ile sunumu olduğundan, geleneksel bir kanepe ile pop-art bir halıyı bir arada kullanabilirsiniz. Dikkat edilecek tek şey, renk uyumunu yakalamaktır. Minimalist bir salonda, klasik deri koltuklar kullanılabilir. Koyu mavi bir salonda, kalın keten perdeler, yalın formlu mobilyalar ve ferforje bir lambader etnik bir füzyon stilidir. Füzyon stilinde başka stillerden hoşlanıyorsanız, iki stili birleştirebilir ve farklı etkiler yaratabilirsiniz. Örneğin. Japon perdeler ve canlı çiçekler ile bir karışım yapabilirsiniz.

  • Etnik desenli seramik saksılarda, canlı çiçek kullanabilirsiniz.
  • Büyük varak çerçeveli bir aynayı duvara asmak yerine, duvara yaslayabilirsiniz.
  • Geleneksel desenli bir Türk halısı, modern eşyalarla kullanılabilir.
  • Bir kaç etnik aksesuarla, karmaşa yaratmadan dekorasyon hareketlendirilir.
  • Farklı stillerle görsellik yaratılabilir. Bir klasik tablonun yanına, modern bir resim eklenebilir.

Füzyon stilinde en iyi uyum sağlayan stiller, Avrupa ve etnik Amerika, kuzey Avrupa, Ortadoğu ve Afrika stilleridir. Mutfaklarda çok aşina olduğumuz füzyon stili, artık evleri etkisi altına almış durumdadır. Kültürlerin dekoratif birlikteliğini evinde denemek isteyenlere bu eğlenceli stili öneririz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.