Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Gelin yatak örtüleri

30 Mayıs 2012 5.519 kez okundu Yorum yapılmamış

Gelin yatak örtüleri, klasik kullandığımız yatak örtülerinden farklı olarak tasarlanıyor. Yeni ev, yeni eşyalar, yeni bir hayatın başlangıcı için, tüm hızıyla hazırlıklar devam ederken, özellikle yatak odasının dekorasyonunda çok fazla kafa patlatılır ve gelin yatak örtüsü de her yeni başlangıç için olabildiğince zarif ve elgans dokunuşlarıyla, yeni yaşama eşlik eder.

Hala birçok yöremizde, çeyiz serme, gelinin çeyiz getirmesi, seremoni şeklinde yapılıyor ve kız tarafı tarafından hazırlanan çeyizler, kız annesinin marifetleri, eşe dosta, erkek tarafında, hatta kız tarafından akrabalara gösteriliyor. Artık modern yaşam içinde bu kültür unutulmaya başlansa da, değişmeyen en büyük demir baş çeyiz, gelinin sereceği gelin yatak örtüsü olarak kaldı.

Pratik, çabuk temizlenen, hatta kuru temizlemeye bile ihtiyaç duyulmadan makinaya atıp yıkanabilen yatak örtüleri istense de, gelin yatak örtüsüne ayrı bir ilgi gösteriliyor ve tüm bu isteklere karşı çıkıp, olabildiğince süslü, inci işlemeli ve farklı kumaşlardan üretilmiş modeller tercih ediliyor. Kısaca ister modern bir gelin olun, ister geleneksel bir gelin olun, bütün gelinler, gelin yatak örtüsü istiyorlar.

Bej, açık ekru, pembe ve krem tonlarında saten ya da tafta kumaşın üzerine, zarif dokunuşlarla işlenmiş danteller ve incilerle süslenmiş gelin yatak örtüleri en çok aranan modeller içerisinde. Özellikle birçok firma, “tek yastıkta kocayın” deyimini desteklemek amacıyla, eskilere uygun 2 kişilik yastıkta yapıyor. Silindir şeklinde yastıklar ve yuvarlak yastıklarla, yatağın üzeri süsleniyor.

Gelin yatak örtülerinin set halinde satılanları da mevcut. Yatak örtüsüne eşlik eden mutlaka saten bir nevresim takımına, 4 adet yastık eşlik ediyor. Yine birçok firma bu sete uyan ve istenirse alınan nevresim takımı ya da hamam seti ilave ediyor. Yatak örtüsüyle aynı işlemeleri ve saten dokusu iliştirilmiş bornoz ve havlu takımına, banyo terlikleri ekleniyor. Yine aynı işlemelerle dolu bir cibinlik isterseniz, sipariş doğrultusunda yaptırabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.