Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Genç odaları gençlerin zevkine uymalı

16 Ocak 2014 1.715 kez okundu Yorum yapılmamış

Genç odalarının üretim tarzları çok değişti. Eskiden böyle bir kavram dahi yoktu. Yani gençlerin hayal dünyalarına münhasır bir oda üretmek, kimsenin aklına bile gelmezdi. Anne ve babaların da çocuklarının odalarını mükemmel şekilde dizayn etme gibi bir lüksü 2014_genc_odalarıyoktu. Ama şimdiki çocukların odalarının daha mükemmel bir şekilde olmasını sağlamak, onların başarılı ve kendilerini mutlu hissetmeleri için gerekli oldu. Bu nedenle şimdiki anne ve babalar, kendilerinin giremediği estetik genç odalarında çocuklarını ağırlamak için yarışıyorlar. Ama dikkat edilmesi gereken bazı hususları anlatmadan geçmemeliyiz bu konuyu. Çocuklarının odalarını değiştirmek isteyen veya onlara genç odasını hediye edecek olan ailelerin, öncelikle dikkat etmeleri gereken bazı hususlar var.

Dikkate edilecek hususların genç odalarının sağlıklı bir yapıya sahip olup, olmadığı. Burası çok önemli. Şimdi üretilen genç odalarında çocukların zihnini açıcı, hayal dünyalarını geliştirici motifler ve süslemeler kullanılıyor. Bu da, görselliği ön plana çıkardı. Ancak söz konusu motif veya süslemeler sağlıksız bir takım malzemelerden yapılırsa, çocuklarınız için genç odalarında geçen dakikalar, yarar yerine zarar doğurabilir. Bu nedenle anne ve babaların nasıl bir genç odası alınmalı konusunda bilinçli olmaları gerekir.

Benim her zaman sizlere açıkladığım bir husus var. Mobilyaların üretilen malzemesinin organik ve doğal olması. Mobilya sanayisinde organik üretimin esas alınması için kullanılan birinci kalitede ahşabın, ceviz veya teak gibi ağaçlar olması gerekir. Bir çok mobilya üreticisi bu şartı sağlıyor. Ancak dikkat ederseniz sunta veya suntalam gibi malzemelerden üretim yapan da var. Bunlardan kesinlikle uzak durulmalı. Renklendirme ve süsleme işlemlerinin yapıldığı malzemelerde tescilli ve kimyasal olmamalı. Bu iki önemli noktaya dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatmak isterim.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.