Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Genç odalarına dair dekorasyon düzeni

11 Mayıs 2014 2.933 kez okundu Yorum yapılmamış

Anne ve babalar için en değerli varlık çocuklar. Onlara en iyi mekanın tesis edilmesi adına yapılacaklar arasında birçok şey var. Ancak bunlardan en önemlisi, iyi bir genç odası onlara sunabilmek. Küçük yaşlarda kendisine ait bir odaya sahip lan çocukların gelişimi, her zaman daha sağlıklı olmakta ve çocuk kendisini birey hissetmekte. Bunun için anne ve babaların iyi bir genç odası adına yapmaları gerekenleri burada sıralayalım.

  1. Öncelikle genç odalarının çocuklarınızın ruhuna uygun olmasını sağlayın. Genç kızlar için çok farklı modeller ve tasarımlar söz doğtaş-genç-odalarıkonusu olduğu gibi, erkekler için de aynı şey geçerli. Bu tasarımlar arasında çocuklarınızın beğenisini kazanan ve onları odalarında tutacak çizgi kahraman veya daha farklı tasarımlardan alırsanız, daha fazla vakitlerini eğlenceli bir şekilde odalarında geçirmelerini sağlamış olursunuz. Dekoratif açıdan bakıldığın da farklı tasarımlara sahip genç odaları, daha fazla ilgi ve alaka uyandırıyor. Bu da çocukların zihinsel gelişimine artı sağlıyor.
  2. Önemli olan perdeler. Evet perdelerin kız genç odalarında genelde pembe tonda renkler olması tavsiye ediliyor ama bugün ev tekstilinde gelinen nokta daha ileri olduğundan, daha farklı ambiyanslar meydana getirecek olan perdelerle, genç kızların odalarını alacalı bir höyüğe dönüştürmek mümkün. Aynı zamanda erkek genç odaları için de tasarlanan perde modelleri, mükemmel bir tasarımı genç odalarına armağan etmekte.
  3. Her zaman dikkat edilmesi gereken hususlar içerisinde önemle altını çizmiş olduğum mobilyaların yapısı ve kalitesi. UNICEF standartları, genç odaları için ideal kaliteyi ifade eder. Bunu sağlayan kaliteli firmalardan ürün satın almak çok önemli. Ayrıca renklendirme işlemlerinde kullanılan malzemeden tutunda, ana üretim maddesi olan ahşaba kadar genç odalarının meydana getirildiği imalat ürünleri, sağlık, dekorasyon ve kalite açısından dikkat edilecek noktaları kapsar. Bu konularda da anne ve babanın dikkatli olması gerekir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.