Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Genç odası için dikkat edilecek hususlar

20 Ekim 2013 2.464 kez okundu Yorum yapılmamış

Gençler için tasarlanan genç odaları, ideal bir ortamı çocuklarınıza sunuyor. Ancak her mobilya imalatçısı ideal bir mekanı gençlere sunacak bir model tasarlayamıyor. Genelde görselliğe önem verirken daha önemli unsurları arka planda bırakabiliyorlar. Bu türde Genç-Odası-Takımıüretilen bir genç odası ucuz olabiliyor. Ancak sağlık açısından çocuklarınıza zarar verebilecek maddelerden üretiliyor. Bu sebeple anne ve babaların genç odası tasarımlarında görsellikten önce kaliteyi ön kriter olarak belirlemeleri gerekir. Kaliteli genç odası alınacağı zaman görsel anlamda da, mükemmeli yakalayan modelleri uygun fiyata bulabilirsiniz.

Özellikle genç odası alınırken dikkat edilecek husus, çocuklarınızın hayal dünyasına seslenen modelleri tercih etmektir. Çünkü bu sayede çocuklarınızın için düşündüğünüz mekanlar onların zihinsel aktivitelerini destekleyecek niteliklere sahip olur. Bu anlamda birçok model piyasada bulunmaktadır. Dilerseniz bu modelleri seçebilir, dilerseniz kendiniz daha eğlenceli bir genç odası çocuklarınız için dekore edebilirsiniz. Mesela bugünlerde çok revaçta olan şehir temalı bir genç odası, çocuklarınız için harika bir sunum demektir. Boğaz köprüsünün üzerinden geçerek yatağına ulaşan bir genç odası dekorasyonu çok ilgimi çekmişti. Siz de daha yaratıcı olabilirsiniz bu konuda. Gemi figürlerinin, uçak figürlerinin yer aldığı genç odaları tasarlayabilirsiniz.

Genç odası mobilyalarının sağlıklı bir yapıya sahip olduğundan emin olun. Bunun için doğal ağaçtan üretilen veya MDF lam sistemli mobilyaları tercih edebilirsiniz. Anti bakteriyel ve anti stres özellikte, darbelere dayanıklı, boyama ve süsleme malzemelerinin çocuk sağlık standartları yönergesine uygun olarak yapıldığı genç odalarını tercih etmek, anne ve babanın çocukları için yapacağı önemli vazifelerden birisi. Piyasa da ne yazık ki, sunta gibi ucuz malzemeler kullanılarak tasarlanmış, renklendirme ve süsleme malzemelerinde çocuklar için tehdit oluşturacak malzemelerin kullanıldığı çokça genç odaları var. Tüm bunlara dikkat ederek ihtiyaçlarınızı karşılamanız tavsiyemizdir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.