Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Giyinme odası dekorasyonu

17 Eylül 2012 5.350 kez okundu Yorum yapılmamış

Giyinme odası genelde büyük evlerde yatak odasından ayrı bir oda veya yatak odasının içinde bir bölüm olarak dizayn edilir. Giyinme odası yapmaya karar verdiyseniz, alanın her metrekaresi iyi değerlendirilmelidir. Bol raf, dolap ve ayna olan giyinme odalarında beyaz mobilyalar tercih edilmelidir.

Genelde açık raflı dolaplar tercih edilse de, açık raf uygulamaları dağınıklık hissi verebilir. Her zaman dolaplarınız derli toplu olmayabilir bu nedenle kapaklı dolaplar ve raflar düzenli duruşu verecektir. Eğer giyinme odası olarak seçtiğiniz alan küçükse, raylı dolaplar, sürgülü kapaklar sizin için en ideal sistemlerdir. Özellikle, beyaz membran veya lake boyalı yapılan dolaplarda sadece kıyafetler değil, ayakkabı, çanta ve yatak örtülerinize, havlulara kadar depolama alanı yaratılabilir. Odanın metrekaresine göre hareket ederek, kare bir odada, L şeklinde bir dolap grubu yaratılabilir veya bir duvara tek ünite dolap ile çözülebilir. Gömlekler, ceketler ve mont, kabanlar için askılı raflar, yanında kazaklar ve tişörtler için raflar kullanılabilir. Kravatlar ve çoraplar için raflar ile pistonlu aşağı yukarı kayarak çalışan askılı raflar ergonomik kullanım sağlayacaktır. Ayakkabılar için hazırlanan raflar ile antrede olan ayakkabı fazlalığından kurtulabilir ve görerek giyim tercihlerinizi yapabilirsiniz. Dolap kapaklarının bir bölümü boy aynası olarak kullanılabilir. ayna sayesinde genişlik ve derinlik hissi verildiği gibi alan ferahlayacaktır. Hatta uygulanacak olan aksesuar çekmeceleri ile aradığınız rahatlıkla bulabilirsiniz. En önemli konu olan aydınlatmadır. Bol ışıklı bir ortam yaratmak ve dolap içlerine pille çalışan aydınlatmalar eklemek, aradığınız her şeyi kolayca bulmanızı sağlayacaktır.

Evinizde giyinme odalarını çatı katlarına veya bodrum katlarına yapabilirsiniz. Böylece alanları ayırmış ve rahat kullanım olanağı sağlamış olursunuz. Hatta tuvalet masanızı bile bu sisteme ekleyebilirsiniz. Geniş bir Josephine koltuk ve puflar ile giyinme soyunma odanızda, dinlenebilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.