Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Giyinme odası önerileri

31 Temmuz 2012 7.323 kez okundu Yorum yapılmamış

Yatak odası dekorasyonunun belki de en işlevsel alanı olan giyinme odaları, özellikle geniş mekanı olan ve boş alanı değerlendirmek isteyenlerin başvuracağı ilk tercihtir. Ayrı bir oda olarak düşünülen giyinme odaları aslında geniş bir yatak odasının panel malzeme kullanılarak bölünmesiyle de oluşturulabilir. Çok odalı evlerin vazgeçilmez dekorasyon seçimi olan giyinme odaları, ayakkabıdan kıyafete tüm giyim malzemelerinin tek merkezde toplanmasını sağlar. Aynı zamanda fazladan depolama alanı manasına da gelen giyinme odalarının evin çok daha derli toplu görünmesini sağlayacağı da bir gerçek.

Evinizde ne kadar fazla alana sahip olursanız olun, giyinme odasını muhakkak işlevselliği ön planda tutarak tasarlamanız gerekir. Alan kullanımının en önemli olduğu bölümlerden biri olan giyinme odası, her köşenin bir depolama alanına dönüştürüldüğü tasarımlarla daha işlevsel hale gelecektir. Giyinme odasında kullanacağınız dolapların fazladan çekmece, bölüm veya rafa sahip olması, ilerleyen zamanlarda büyük bir avantaja sahip olmanız anlamına gelir.  Genel olarak açık tonlu dolapların seçildiği giyinme odalarında alternatif renklere yönelerek farklı tasarımlara imza atabilirsiniz.

Giyinme odalarının tabiri caizse vazgeçilmezi olan boy aynaları, mekanın tüm havasının değişmesini sağlayacaktır. Giyinme odası tamamen size ve kıyafetlerinize ait olan bir mekan olduğundan, boy aynası kullanımı ile bu etkinin azami seviyeye çıkmasını sağlamalısınız. Açık dolap tercihleriyle daha trend bir görünüm yakalayabileceğiniz giyinme odalarında temizliği de düşünmeyi unutmayın. Tamamen açık olan dolapların kullanıldığı giyinme odalarının düzenli olarak temizlenmesi gerektiğinden, çok sık temizlik yapmaya vaktiniz yoksa mümkün olduğunca kapaklı modellere yönelmenizde yarar var.

Giyinme odanızı tasarlarken işlevsel bir raf sistemi geliştirmeye gayret gösterin. Kıyafetlerinizi mevsimsel ya da renklerine göre kategorilendirmenizi sağlayan raf sistemleri, giyinme odanızın hem çok daha derli toplu görünmesini hem de aradığınızı daha hızlı şekilde bulabilmenizi sağlayacaktır. Işıklandırma da her giyinme odasında dikkat edilmesi gereken dekorasyon öğelerinden biridir. Açık alanı aydınlatmaktansa dolap içlerini aydınlatan sistemleri tercih etmeniz, giyinme odanızın çok daha şık ve trend görünmesine yardımcı olacaktır. Giyinme odanızın ışıklandırmasının ayarlanabilir olması ise odayı kullanmadığınız zamanlarda ışık ayarını kısarak, mekanın oldukça şık görünen loş bir atmosfere bürünmesini sağlayacaktır.

 

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.