Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Gölge oyunları ile şık duvarlar

22 Eylül 2012 2.274 kez okundu Yorum yapılmamış

Duvar süslemelerinde klasik hale gelen uygulamalardan sıkılanlar için son derece estetik görünen ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan desen başlıklı aydınlatma sistemleri, duvarlarda hayranlık uyandıran görseller oluşturuyor. Boya derdi çekmeden, delik açmadan, çivi çakmadan ve hatta yerinizden kalmanıza dahi gerek kalmadan duvarlarınızın bir anda kimlik değiştirmesini ve gören herkesin beğenisi kazanacak bir şıklığa sahip olması için tek yapmanız gereken küçük bir düğmeye basmak… Lambanın etrafında bulunan desenli başlığı sayesinde mekanın çok farklı bir atmosfere bürünmesini sağlayan bu aydınlatma sistemleri çok işlevsel bir kullanım imkanı sunuyor. Üstelik desenden sıkılmanız durumunda tadilat veya boya derdiyle uğraşmadan yalnızca yeni bir desen başlığı alarak tamamen farklı bir görselin keyfini çıkartma imkanınız da var.

Abajurlardan küçük spot ışıklara birçok farklı lamba modeline uygulanabilen desen başlıkları sayesinde göz açıp kapatıncaya dek duvarlarınızın baştan aşağı değişmesini sağlayabilirsiniz. Romantik bir ortam oluşturmak için aydınlatma konusunda kararsız kalanların favorisi haline gelen desen başlıkları tüm mekanlarda kullanılabilir. Duvarlarda ve tavanda hayret uyandıran görseller oluşmasını sağlayan abajur modelleri ile mekan algısını doğrudan etkileyen duvarlarınızın bir aksesuar haline dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Desen başlıklı abajurlar özel tasarım aydınlatma ürünleri olduğundan prestij anlamında da mekana değer katacaktır.

Işığın bir bölümünü hapsederek duvarlarda ve tavanda farklı görseller oluşmasını sağlayan aydınlatma sistemleri evler kadar otel, restoran ve eğlence mekanları için de uygun bir tercih olacaktır. Mekan işletmecilerinin dekorasyon konusunda farklı arayışlara girdiği ve müşterilerine farklı bir görsellik sunmak istediği günümüzde, desen başlıklı aydınlatma sistemleri ile benzerlerinden sıyrılan bir mekan yaratılması da daha kolay hale geliyor. Duvarlarda desen oluşması için ortamın belirli bir ışık seviyesinin altında olması, bu dekoratif aydınlatma sistemlerinin tek dezavantajıdır. Loş bir ortam oluşmadan duvar ve tavanlarda desen başlığı sayesinde görseller oluşamayacağından, aydınlık ortamlara ihtiyaç duyulan mekanlar için desen başlıklı aydınlatma sistemleri pek uygun olmayabilir. Zira bu aydınlatma sistemlerinin sağladığı ışığın şiddeti, herhangi bir şey okumanız için yeterli olmayacaktır.

Farklı bir ambiyans yaratmak ve mekana prestijli bir şıklık katmak isteyenler için ideal seçim olan desen başlıklı aydınlatma sistemleri, birçok farklı ürün seçeneğine sahip olduğundan her bütçeye uygun çözümler de sunabiliyor. Antrelerden uzun hollere, yemek odalarından salonlara ve “özellikle romantizmin doruk noktasında yaşandığı yatak odalarına” birçok mekanda fark yaratan desen başlıklı aydınlatma sistemleri ile gölge oyunlarının sunduğu görsel şölene sizler de katılabilirsiniz…

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.