Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Granit mutfak tezgahı modelleri

28 Mayıs 2013 4.511 kez okundu Yorum yapılmamış

granit tezgah modelleriMutfak dekorasyonunda gerek estetik gerek kullanım kolaylığı gerekse de hijyen açısından en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri olan mutfak tezgahlarında granit kullanmak, birçok farklı açıdan büyük avantaj sağlayacaktır. Sert yapısı sayesinde senelere meydan okuyabilen granit, kristal yüzeyle mutfak dekorasyonuna prestijli bir etki katar. Doğru aydınlatma sistemlerinin kullanılmasıyla tüm mutfağın daha ferah bir atmosfere sahip olmasını sağlayan granit mutfak tezgahı, pürüzsüz ve parlak yüzeyiyle mutfağın da algı odağı haline gelir. Dayanıklılık açısından kıyaslandığında granit diğer pek çok doğal taştan çok daha sert bir yapıya sahip olduğundan, yüksek mukavemetiyle mutfak tezgahı için uzun ömürlü bir seçim olacaktır. Doğal taşlar zaten yeterince sert olmasına karşın granitin daha da sert olması işlenmesinin daha güç olmasına da neden olur. Bu sebeple granit işçiliği konusunda uzmanlaşmış firmaların tezgahlarının alınması, sonrasında sorun yaşanmaması açısından belki de dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.

granit mutfak tezgahlarıÖmür boyu kullanılacak ve geçen senelere karşın ilk günkü görünümünü de koruyacak olan granit mutfak tezgahları, doğru firma tercih edildiğinde sorunsuz kullanım vaat eder. Granitin kalitesi kadar önemli olan kesim ve montajın doğru yapılmaması halinde en kaliteli granit kullanılmış olsa dahi kısa süre sonra ciddi sorunlar yaşanabilir ve belki de mutfakta yeni bir tadilat gerekebilir. Piyasada pek çok ticari işletme granit mutfak tezgahı üretiyor ve kullandığı granitin kalitesinden bahsediyor olsa da, basınç dayanım oranı kullanılan granitin kalitesini ele verir. Mutfak tezgahında kullanılan granitin basınç dayanım oranı, su emme derecesi ve özellikle de eğilme direnci konusunda belirli bir standardı karşılaması gerekir. Bu sebeple mutfak tezgahında kullanılan granit hakkında bir takım teknik bilgilerin öğrenilmesi yararlı olacaktır. Bu şekilde kullanılan granitin kalitesi konusunda da net bir fikir elde edilebilir.

granit mutfak tezgahıMutfakların sadece yemek yapılan yerler olmayı uzun süre önce bırakması ve estetiğin de mutfak dekorasyonunda önem kazanması, mutfak tezgahlarında granit uygulamaların çok daha fazla tercih edilmesine neden olmakta. Aşınma, çizilme, solma gibi konularda en baştan avantaj sağlayan granit mutfak tezgahlarının ayrıca ısıya karşıya da yüksek bir dayanıklılığı bulunmaktadır. Oldukça fazla “doğal” renk ve desen seçeneğine sahip oldukları için herkesin farklı bir mutfak tezgahı seçmesi mümkündür. Diğer birçok malzemeye kıyasla temizlik ürünlerine ve hatta asit oranı yüksek kimyasallara karşı daha dayanıklı olan granit, mutfak tezgahı için ideal seçimlerden biridir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.