Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma, Bahçe

Güneş lambası ile bahçe aydınlatma

17 Nisan 2012 4.268 kez okundu Yorum yapılmamış

Sonsuz enerji kaynağı olan güneşin ışınlarından faydalanılarak güneş enerjisi ile çalışan güneş panelleri, güneş enerjisi ile çalışan aydınlatma lambaları tasarlanıyor. Sihirli bir bahçe görüntüsü sunan lambalar menekşe, gül, lale, uğur böceği gibi çok bir çok formda karşımıza çıkıyor.

Bahçe aydınlatmasında kullanılan güneş lambaları kolay kurulabiliyor. Birçok tasarımcı tarafından farklı güneş lambaları yapılırken aynı enerji kaynağından faydalanılıyor. Güneş lambaları tek olarak dizayn edilip kullanılabildiği gibi bir güneş paneli üzerine birkaç güneş lambası konularak farklı tasarımları da göze çarpıyor.

Güneş enerjisi ile çalışan güneş lambaları direk güneş aldıktan sonra kullanılabilir duruma gelmekte. Açma kapama düğmesi bulunan güneş lambası ilk önce açma düğmesi açılarak bir süre güneş enerjisi ile dolmaya bırakılır. Daha sonra kullanıma hazır hale gelen güneş lambaları su geçirmez özelliktedir. Geceleri otomatik olarak ışık saçan lambaların gündüzleri otomatik olarak kapanan modelleri bulunuyor. Tam şarj olan güneş enerjili dekoratif güneş lambalara 6-8 saat arası ışık veriyor. Gündüz aldığı enerji ile gece aydınlatma sağlayan lambalar doğal bir atmosfer oluşturuyor.

Yerden yükseklikleri farklı, büyük, küçük ve orta boy birçok modeli bulunan güneş lambalarının çiçek şeklinde dizayn edilmiş minik modelleri de bahçelerde adeta gerçek çiçek gibi görüntüler sunmakta.

Bahçe aydınlatması dışında seyahatte, kampta da kullanılabilen güneş enerjisi ile çalışan lambaların gece lambası ve el feneri şeklinde kullanılan modelleri de üretilmiş.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.