Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Halı ve kilim pedi

12 Mart 2012 4.105 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda kullanılan şık  halı ve kilimler halı veya kilimin özelliğine göre veya zeminin özelliğinden bazen üzerinde yüründüğünde kayabiliyor. Halı ve kilimlerin kayıp kıvrılmalarının yanı sıra kötü sonuçlanan kayıp düşme gibi kazalara neden oluyor. Özellikle çocuk bulunan evlerde çocuklar koşma sonucunda  bu tür kazalarda sıklıkla zarar görüyor. Bu kazalar göz önüne alınarak halı ve kilimlerin altına serilen halı kilim kaydırmaz pedler üretilmiştir.  Bu pedler halıları vakum gibi tutar, pedler sayesinde halı ve kilimler zeminde kaymadıkları gibi pedler koruyucuk görevi yapar ve halı ve kilimlerin ömrü uzar.

Halı ve kilim pedi kullanmanın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; Halı ve kilimin kırışık durma sorunu ortadan kalkar, düşme ve kaymalar engellendiği için güvenli bir ortam oluşur ve ev kazaları ortadan kalkar, halı ve kilimin ömrü uzar. Halıların ve kilimlerin zemini boyama gibi bir istenilmeyen etkisi varsa halı ve kilim pedleri kullanarak bu etki ortadan kaldırılıyor ve zemin korunmuş oluyor. Ayrıca basılan zemine konfor ve yumuşaklık ekleniyor. Halı temizliği daha kolay oluyor.

Ayrıca yer döşemeleri de  uzun ömürlü oluyor. Zeminin çizilmesi engellenmiş oluyor. Ayrıca düzgün olmayan hatalı zeminlerde kullanılabiliyor.  Halı ve kilimler için ideal malzemeler olan kaydırmaz pedler ahşap, karo, seramik gibi tüm yüzeylerde kullanılabiliyor. 

Halıların ebadına göre kesilerek bulunduğu ortama uyum sağlayan halı ve kilim pedleri ayrıca kolayca yıkanıp temizlenebiliyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.