Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Hangi odaya hangi avize?

26 Ekim 2011 4.870 kez okundu Yorum yapılmamış

Teknoloji ve aydınlatma birlikte gelişerek farklı aydınlatma ortamları yaratmakta. Led ışıklar, spot ışıklar, lazer ışıklar hemen hemen yerde karşımıza çıkmakta. Avize ile aydınlatma ise hiçbir zaman demode olmayan aydınlatma olarak günümüzde özelliğini korumaktadır. İster klasik döşenmiş evler olsun ister modern evler olsun avizeler yüksek veya alçak tavanlarda görsel bir ışık olarak aydınlatmaya devam ediyor. Değişen sadece avize modelleri oluyor.

Avizeler ilk hayatımıza girdiğinde üstlerinde sadece bir parça olan ışık koruyucu bulunmakta idi. Zamanla çok güzel avize tasarımları ile evlerimiz aydınlandı. Cam, kristal gibi ışığı yansıtan nesneler kullanılarak aydınlatma ve dekoratif görüntü ile birlikte ışıl ışıl ortamlar yaratıldı. Avizeler bölümlere ayrılarak şekillendiler. Yatak odaları için az ampullü, salon için görkemli ve çok ampullü, yemek odaları için tavandan aşağıya doğru sarkan ve yemek masasının tam üzerini aydınlatan tasarımlar yapıldı. Yüksek tavanlar için aşağıya sarkan avizeler, alçak tavanlar için tavana monteli, aşağıya sarkmayan avizeler yapıldı.

Avize içinde kullanılan ampuller de çeşitleniyor. İsteyen enerji tasarruflu ampul, isteyen klasik ampul, isteyen led ampul kullanabiliyor. Kısacası yıllara rağmen avize yaşantımızda her zaman yerinde duracak gibi görünüyor, ne dersiniz siz de böyle düşünmüyor musunuz? Kristal avize hemen hemen her evi aydınlatmıyor mu?
Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.