Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo, Duvar, Zemin

Hareketli karolar ile farklı tasarımlar

28 Mayıs 2012 3.647 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon trendlerinin teknolojik gelişmelerden büyük oranda etkilendiği günümüzde, yer ve duvar karolarının da bu değişim rüzgarından nasibini almaması düşünülemezdi. Tasarımcılar dekorasyon trendlerinde farklı dokunuşlara imza atarak yaratıcılıklarını göstermek isterken, teknoloji sayesinde sıra dışı desenlere sahip olan karoları da yaygın bir şekilde kullanmaya başladılar. Dijital baskı tekniklerini kullanan markalar ışık oyunları sayesinde oldukça ilginç ve bir o kadar da şık tasarımlar oluşturuyor ve mekanların görünümü sıradanlıktan çıkıyor. Duvarlara döşenen üç boyutlu karolar sayesinde hareket efekti insanlara gerçek anlamda farklı deneyimler vaat ederken, görsel açıdansa farklı bir şıklık oluşması sağlanıyor.

Her geçen yıl dekorasyon trendlerinde biraz daha öne çıkan özgürlük ve farklılık hissi, artık duvar ve yer karolarında da kendini gösteriyor. Sıradan şıklığa sahip olmaktansa farklı bir estetik görünüm oluşturmak isteyenlere hitap eden baskılı karolar, birçok farklı doğal malzemeyi de birebir taklit edebiliyor. Son dönemde dekorasyon modasında büyük ilgi gören ve her yerde karşımıza çıkan “doğal taşlar” yeni nesil karolarda da etkisini gösteriyor ve modern baskı teknikleri ile hazırlanan karolar doğal ürünleri aratmayan görünümler sunuyor. Duvar ve yer karolarında standart büyüklükler yerini farklı boyutlarda bir arada kullanılan ürünlere bırakarak, mekan tasarımının baştan aşağı farklı bir hale gelmesine neden oluyor.

Gelecek sezonun trendleri arasında yerini şimdiden alan üç boyutlu duvar karoları, mermer ve doğal taş görünümüne sahip modelleriyle yapı marketlerdeki yerini aldı. Üretici markalar mermer şıklığını çok daha pratik bir kullanımla sunmak için karo modellerini bu şekilde üretirken, farklı derinlikler ve kot farklarıyla üretilen karolarda ışık oyunları sayesinde sıra dışı görünüşler de elde edilebiliyor. Maliyet açısından incelendiğinde de herkesi memnun edecekmiş gibi görünen mermer görünümlü duvar ve yer karoları, küçük bütçelerle de prestijli bir görünüme sahip olan mekanlar yaratılmasını sağlayacaktır. Ev ve iş yerlerinde iddialı tasarımlara sahip olmak isteyenler için bu ürünler vazgeçilmez olacakmış gibi görünüyor. Dijital baskı teknolojisinin uygulama alanları içerisine giren duvar ve yer karoları, desenlerde çok küçük ayrıntıların dahi bulunmasına olanak tanıyor. Böylece başlı başına bir tasarım öğesi haline gelen zemin ve duvar kaplamaları, mekan şıklığının bir adım ileri taşınmasına yardımcı olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.