Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Mobilya

Hareketli TV üniteleri

30 Mayıs 2012 4.097 kez okundu Yorum yapılmamış

Son 10 yıl içerisinde büyük bir hızla gelişen LCD teknolojisi kısa süre içerisinde bilgisayar monitörlerine ve sonrasında da televizyon modellerine tamamen hükmeder hale geldi. ABD ve Avrupa’dan vakit kaybetmeden ülkemize sıçraya “LCD çılgınlığı”, birkaç yıl içerisinde dekorasyon trendlerinde LCD televizyonların bir standart olmasını sağladı. Günümüzde birçok aile için LCD televizyonlar trendi yakalamak manasına gelse de, tüm elektronik aletlerde olduğu gibi bu teknolojiyi dekoratif bir şekilde kullanmak gerekir. TV üniteleri tam da burada devreye girerek, mekan tasarımlarında LCD televizyonların çok daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Ülkemiz insanların televizyon ile tanıştığı ilk yıllardan beri salonun baş köşesinde kendine yer bulan televizyonlar, genellikle herkesin görebileceği bir yere yerleştirilir. Yeni nesil hareketli TV üniteleri ile televizyonun sabit bir yerde kalması gerekmiyor ve ekran arzu edilen her yere rahatlıkla çevrilebiliyor. Hareketli TV üniteleri kalabalık ortamlar için ideal bir seyir zevki sunarken, sohbetin bölünmemesini isteyenler için de büyük bir kolaylık sağlıyor.

Duvara sabitlenen ünite tamamen özgür 360 derecelik hareket imkanı tanıdığından, televizyon ekranının arzu edilen her yere çevrilmesi mümkün hale geliyor. Farklı markaların birçok değişik tasarımla piyasaya sürdüğü hareketli TV üniteleri, tercihe göre yere de sabitlenebilmektedir. Ayrıca tekerlekli modeller sayesinde televizyonun, ses sisteminin ve uydu alıcısının yerini tek bir hamle ile değiştirmek mümkün olduğundan temizliğin de çok kolay bir şekilde yapılması sağlanıyor. Ev kadınlarının en çok şikayet ettiği şeylerden biri olan elektronik eşyalar, mekan içerisindeki tüm tozu kendi üzerlerine çekerler ve bu durum da temizliğin büyük oranda zorlaşmasına neden olur. Hareketli TV üniteleri ile temizlik yapmak çok kolay bir hale geldiği gibi odanın dekorasyonu da kolayca değiştirilebiliyor.

Birçok insan TV üniteleri alırken dış görünüme dikkat ederek, ünitenin ağırlığını göz ardı eder. Mekan tasarımında değişiklik yapılmak istendiğinde çok ağır bir yapıya sahip olan TV ünitelerinin taşınması dahi başlı başına bir iş olduğundan, tekerlekli TV ünitelerinin tercih edilmesi akıllıca bir seçim olacaktır. LCD televizyonunuzun yerini değiştirmek, televizyonu yükseltmek ya da ekranın bakış açısını değiştirmek hareketli TV üniteleri sayesinde birkaç saniyenizi alacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.