Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Aydınlatma

Hasır sepet modelleri

23 Mart 2012 4.921 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon trendlerinde giderek artan doğal görünümlü obje düşkünlüğü, tasarımcıların ahşap mobilyalar kadar hasır sepetlerin de oldukça yaygın bir biçimde kullanmasına neden oluyor. Oldukça şık görünen bir dekorasyon objesi haline dönüşebilen hasır sepetler, farklı boy ve çeşitleriyle geniş bir yelpazede kullanılabiliyor. Bu yıl olduğu gibi gelecek yılın dekorasyon modasında da trend olacağı şimdiden belli olan ahşap mobilya ve aksesuarlarla da oldukça uyumlu bir görünüme sahip olan hasır sepetler, ucuz maliyeti sayesinde dekorasyon masraflarını da büyük ölçüde azaltıyor.

Mekan tasarımında boş alan derdiğini ortadan kaldıran hasır sepetlerin bu yıl en çok tercih edilenleri, farklı renklere sahip olan geleneksel desenliler. Hasır kullanımında alışık olunan rengin dışına çıkan bu renkli örme sepetler hem çok şık bir ve yüksek enerji odağı olan bir aksesuar hem de mekandaki diğer renklerle uyum sağlayan bir bütünleyici oluyor. Farklı tasarımlarla sehpa olarak çok işlevli bir ürün olarak da kullanılabilen hasır sepetler, böylece birçok ihtiyacı karşılayan avantajlı bir dekorasyon aracına dönüşüyor. Bilhassa çocuklu aileler için ideal olan bu sepetlerin içine, çocukların oyuncakları, kıyafetleri ya da kitapları konulabiliyor.

Hasır sepetlerin içine farklı nesneler koyarak da estetik bir odak noktası yaratmanız mümkün ve bu sepetlerine içerisine konabilecek şeyler tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı. Plastikten üretilen ancak gerçeğini aratmayan dekoratif meyvelerle çok şık bir tasarım oluşturabileceğiniz gibi, kış aylarında değişiklik istediğinizde meyveleri rengarenk yün yumaklarıyla da değiştirebilirsiniz. Koyu kahve tonlarındaki hasır sepetlerin de çok moda olduğu dekorasyon modasında, ahşap mobilya ve aksesuar kullananlar için mekan tasarımını bütünleştirmek çok daha basit bir hale geliyor. Tüm bunların haricinde çok şık bir gece lambasına da dönüşebilen hasır sepetler, farklı bir ambiyans yaratarak sıra dışı bir ışıklandırmaya sahip olmanızı sağlayabilir.

İç mekan tasarımlarında kullanıldığı gibi yaz aylarında dış mekanlarda da fark yaratan hasır sepetler, çim alanlarda doğallık konseptinin bir adım öne çıkartılmasına yardımcı olacaktır. Sahil kesimlerinde mekan işletmeciliği yapanlar, hasır sepetlerin içerisinde farklı deniz ürünleri koyarak oldukça trend bir bahçe tasarımına imza atabilir. Ayrıca basit bir elektrik düzeneği ile hasır örgünün arasındaki boşluklardan süzülen ışık huzmeleri sayesinde son derece şık bir aydınlatma da yapabilirsiniz. Yapılabilecekler neredeyse sınırsız olduğundan, yaratıcı fikirlerle uzun yıllar boyunca hasır sepetlerinizi önemli bir dekorasyon objesi olarak kullanabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.