Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Her şey çocuk oyuncağı

24 Ekim 2011 3.563 kez okundu Yorum yapılmamış

Çağımızın teknoloji çağı olduğunu hepimiz biliyoruz. Teknoloji çağında da en çok kullanılan teknolojik aletin cep telefonu ve bilgisayar olduğunu da biliyoruz. Hangimizin evinde bir bilgisayar yok ki. Hatta bazı evlerde bir kenara bırakılmış eski bilgisayarlarda yok mu? Bugün sizlere bir teknoloji atığı olan eski bilgisayardan bahsedeceğim. Kimimiz eski bilgisayarları ikinci el satarken kimi de satmadan kullanılsın diye vermiştir. Kimileri bir gün gerekebilir diye kenarda tutar. Aslında eskimesi son teknolojiye ayak uyduramamasındandır.

Kimileri de bu bilgisayarlar nasıl olsa kullanılmayacak diye söküp içini açmıştır. İçinden çıkan flopy, işlemci, cd sürücü, hard disk, işlemci soğutucusu, ana kart, ekran kartı güç kabloları gibi bir çok parçayı masaya yerleştirmiştir. Birkaç da kullanılmayan eski çizilmiş, okunmayan cd yi de alarak neler yapmışlar biliyor musunuz? Çocuklarının odalarına hem dekor olacak hem de çocuklarının oynaması için çocuk oyuncağı yapmışlar. Bu teknoloji atığı olan malzemeler geri dönüştürüldüğü için aynı zamanda doğaya da katkıya bulunulmuş. Söylemeyi unutuyordum, bu çocuk oyuncaklarına birazcık da eskimiş olan klavyelerin tuşları ekleniyor.

Sizin de eski bir bilgisayarınız varsa isterseniz bu oyuncak yapımına başlayabilirsiniz. Bu konuda benim sizlere bir önerim olacak. Eski olan yazıcı (printer), tarayıcı (scanner) varsa bunları da siz ekleyin. Çocuğunuza hediye oyuncaklar yapın, çocuğunuzla birlikte yapsanız daha zevkli olur kanısındayım.
Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.