Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

İç aydınlatma ve örgü avizeler

30 Mart 2012 4.004 kez okundu Yorum yapılmamış

Tasarım da yaratıcılık farklı materyaller kullanılarak ilginç ve yaratıcı fikirlerle şık objeler oluşturuyor. Kazak, atkı, bere gibi giysi yapımında kullanılan bir teknik olan örgü tasarımcılara ilham veriyor. Örgü yastıklar, örgü taburelerden sonra örgü iç ortam aydınlatma objeleri yapılıyor.

Tasarımcı Kenneth Cobonpue tarafından örgü ile gerçekleştirilen örgü abajur iç dekorasyonda rahat ve modern bir görüntü oluşturuyor. Avize, abajur, aplik olarak kullanılan örgü aydınlatma objelerinden yansıyan ışık da etkileyici görünüyor. Örgü örmenin sakinleştirici etkisi sanki örgü abajurlara da yansıyor. Bulunduğu ortamda dingin bir atmosfer oluşturuyor.

Örgü abajurlar oturma odalarında, okuma alanlarında gayet rahat kullanılıyor ve ilginç hoş görünümleri ile çarpıcı dekorasyonlar ortaya çıkarabilir. Evlerinde bulunan okuma köşelerinde modern bir görünüm sergilemek isteyen hanımların sadece bir yumak ve kalın şişlere ihtiyaçları var. Abajurların iskeleti ise hemen hemen her tuhafiye mağazasında bulunabilir.

Model olarak da aynısı olmak zorunda değil kanımca. Bilinen örgü modelleri ile başlanabilir. Ayrıca farklı örgüler de kullanılarak değişik tasarımları kendiniz ortaya çıkarabilirsiniz. Makrema örgüsünden de ilginç avizeler de yapılabilir.

Örgü avizelerden esinlenilerek farklı renkler kullanılarak evin dışında bahçelerde de rahatlıkla kullanılabilecek modeller üzerinde çalışılarak değişik tasarımlar oluşturulabilir. Ayrıca danteller ile de estetik ve modern avizeler, abajurlar yapılıyor. Örgü bilmeyen ve abajur tasarımlarını beğenenler kumaş gibi farklı materyaller kullanarak şık avize ve abajurlara sahip olabilirler.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.