Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

İç dekorasyonda tek renk ve renk seçimi

12 Ocak 2012 4.206 kez okundu Yorum yapılmamış

İç dekorasyonda renkler büyük bir rol oynuyor. Farklı farklı bir çok rengi seven kişiler aynı odada sevdikleri bütün renkleri kullandığı zaman sıradan görüntüler çıkabiliyor. Ayrıca çok renkli iç dekorasyonlar bazen insanı yorduğu gibi dekore edilen mobilya ve aksesuarların istediğimiz şekilde çarpıcı bir görüntü vermesini engelleyebiliyor. Birçok renk arasında birçok aksesuar flu kalabiliyor.

Sevilen renkleri farklı odalarda kullanmak son derece estetik dekorasyon yaratıyor. Renklerin doğrudan insan ruh halini ve duygularını etkileyebildiğini biliyoruz. Duvar renkleri de önemlidir. Bir odanın duvar rengi bir odayı büyük veya küçük gösterebiliyor. Ev dekorasyonuna başlarken önce duvar rengine karar vermek gerekiyor. Duvar renk tercihi sıcak renk veya soğuk renk olabilir. Bilindiği gibi sarı, kırmızı ve turuncu sıcak rengin karşısında alternatif olarak mavi, yeşil ve mor olan soğuk oluyor. Duvar tercihi yapıldıktan sonra mobilya rengi ve aksesuar rengini seçmek daha kolay oluyor. Ya da tam tersi mobilyanızın rengine göre duvar rengi de seçebilirsiniz.

Çok renkliliğin yerini alan bir veya iki renk ile dekorasyon yapmak muhteşem görüntüler ortaya çıkarıyor. Tek renk mobilya ve aksesuarlar ile dekore edilen odalar duvar renkleriyle tamamlanıyor. Örneğin beyaz duvarlara sarı mobilyalar olabildiği gibi yeşil duvarlara gri mobilyalar da estetik duruyor. Kırmızı-siyah, kırmızı- beyaz, siyah-beyaz, mavi-mor gibi birçok renk eşlemesi yapılarak çok hoş oda dekorasyonları yapabilirsiniz. Mobilyalarla kullanılacak olan perde uyumunu da gözden kaçırmamak gerekir.  Unutmayın ki sizin renk tercihiniz evinizin dekoratif, çapıcı ve sıcak görünmesini gerçekleştiriyor.
Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.