Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

İç mekan için dekoratif duvar panelleri

29 Haziran 2012 5.736 kez okundu Yorum yapılmamış

Farklı desenler ile sıra dışı dekorasyon çözümleri sunan duvar panelleri sayesinde çok şık görünen iç mekanlar yaratabilirsiniz. İç mekan tasarımının en önemli unsurlarından biri olan duvarların oldukça farklı görünmesini sağlayan duvar panelleri bütçe dostu çözümler sunuyor. Birçok farklı boyutta üretildiği için neredeyse tüm mekanlarda kullanılabilen duvar panelleri taş, mermer, ahşap gibi birçok farklı malzemeyi de son derece başarılı bir biçimde taklit edebiliyor. Sınırsız renk seçeneği ve birçok doğal malzemeyi taklit edebilme yeteneği ile sınırsız seçenek sunan duvar panelleri, artık iç mekan tasarımının en önemli unsurları arasında yer alıyor.

50 x 50 santimetre ebatlarındaki karo şekilli küçük paneller sayesinde birçok farklı rengi ve deseni bir arada kullanabileceğiniz gibi, tüm duvarınızı yalnızca tek bir panel ile kaplamanız da mümkün. Serbest kabartma olarak adlandırılan duvar panelleri ile iç mekanda yoğun bir derinlik hissi yaratabilir, dilerseniz farklı aydınlatma sistemleri ile duvar panelinin çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde düşük maliyetle üretilebilen 3 boyutlu duvar panelleri sayesinde prestijli ve estetik açıdan oldukça şık iç mekan tasarımlarına imza atabilirsiniz. Doku, desen ve renk kombinasyonu açısından düşünüldüğünde duvar panelleri ile yapabileceklerinizin yalnızca hayal gücünüz ile sınır olduğu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

Dekoratif anlamda birçok seçenek sunan duvar panellerinin ayrıca ses ve ısı yalıtımı açısından da büyük avantaj sağladığını unutmayın. İç mekan izolasyonuna katkı sağlayan duvar panelleri sayesinde enerjiden tasarruf edebilir, mekanın daha hızlı bir şekilde ısınmasını veya soğumasını sağlayabilirsiniz. Ses izolasyonu açısından da yarar sağlayan duvar panelleri, sakin ve huzurlu iç mekanlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yeni nesil duvar panelleri ısıya dayanıklı yapıları sayesinde yanmaya da oldukça dayanıklıdır. Estetik açıdan son derece büyük katkı sağlamasının yanında bu kadar da çok avantajı olan duvar panellerinin montajı ise muhakkak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Duvar panellerinden arzu edilen verimin alınması için dikkat edilmesi gereken en önemli konu montajın doğru yapılmasıdır.  Panel montajı sonrasında genişleme nedeniyle sorun yaşamaması için uygulama öncesi panellerin ortamda birkaç gün bekletilmesi gerekir. Böylece ortam sıcaklığında birkaç gün kalan duvar panelleri azami oranda genişleyeceğinden, montaj sonrası genişleme nedeniyle sorun yaşanmayacaktır. Son olarak; panellerin birleşme yerlerinde kot farkı olmaması için uygulama yüzeyinin düz ve kuru olduğundan emin olun.

 

 

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.