Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar, Mobilya, Zemin

İç tasarım ve satranç

19 Ocak 2012 3.985 kez okundu Yorum yapılmamış

Hepimizin sevdiği bir takım oyunlar vardır. Boş zamanlarda eğlenmek ve dinlenmek için oynarız. Bu oyunlar satranç, okey, tavla, poker ve birkaç kağıt oyunu.

Oynanan bu oyunlarda kullanılan objelerden esinlenen tasarımcılar veya ev dekorasyonuna meraklı kişiler yaratıcılıklarını kullanıp bu objelerle tasarım yapmaktadır. Yapılan bu tasarımlar beğeni topladığı gibi bazen de insanı gülümsetir.

Evde okey oynanırken okey taşı desenli masa örtüsü kullanılması, tavla oynanıp kahve içilirken tavla zarı şeklinde altlığının sehpada yer alması hoş ve gülümsetici dekorasyon örnekleridir.  Yine aynı şekilde maça, kupa, karo, sinek modelinde çerez tabakları, kül tablaları hediyelik eşya mağazalarından oyun sever tanıdıklara hediye olarak alınıyor.  

Bir zeka oyunu olan satranç oyunun objeleri çok farklı şekillerde ev dekorasyonlarında kullanılıyor ve çoğu evde farklı şekillerde yer alıyor. Yer döşemeleri satranç tahtasından esinlenerek yapılan siyah-beyaz renklerde olan karo yer döşeme malzemeleriyle döşeniyor.  Yer zemini dışında duvarlar da ilginç bir şekilde satranç tahtasını anımsatacak şekilde dizayn edilmiş dolaplarla süsleniyor.  Yine satranç tahtası gibi yer halıları üretiliyor. Duvar kağıtları arasında yine satranç tahtası desenleri bulunuyor.  Satranç tahtası şeklinde yatak örtüsü modelleri bulunuyor.

Satrançta kullanılan taşlardan bir tanesi olan piyon sehpa veya tabure olarak da karşımıza çıkabiliyor.

                                                                                                                                                      Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.