Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

İlginç aydınlatma fikirleri

3 Aralık 2012 2.916 kez okundu Yorum yapılmamış
aydınlatma üniteleri

Aydınlatma Fikirleri

Yaşadığınız ortamın en önemli unsurlarında biri şüphesiz aydınlatma için kullanılan öğelerdir. Genelde ortamın dekoratif yapısına uyan avize, abajur ve lambalar aydınlatma amacıyla kullanılır. Bu aydınlatma amacıyla kullanılan öğelere ortamın dekoratif havasını bozmayacak yapıda olmalarına dikkat edilir. Çünkü sonuçta aydınlatma amaçlı kullanılan bu öğeler fiziksel görünümleriyle ev dekorasyonunu görsel olarak da etkileyebilecek yapıdadırlar. Yazının başlığı neden ilginç aydınlatma fikirleri diye merak ediyorsanız şu şekilde açıklayabiliriz:

Sıradan dekoratif amaçlı yapılan değişikliklerden sıkılıp normalde var olan aydınlatma üniteleri arasında daha yaratıcı ve daha eğlenceli fikirlere yönelme ihtiyacı duyanlar bu şekilde farklı bir ilham kaynağına sahip olmuş olurlar. Aslında insanın doğasında var olan farklı olma düşüncesini bir şekilde doğru kontrol ile değişik fikirlerin oluşması için temel alınabilir. Çevrede var olan ve çoğu insan tarafından sıradan olarak değerlendirilebilen fikirlerden çok daha farklı ve ilginç tarzlar ortaya çıkarma düşüncesi en çok dekorasyon alanında görülebilmektedir. Bu durumun temel olarak kabul edilen nedenlerinden biri çoğunlukla kişisel olarak dekoratif öğelerin kullanılabilir olmasıdır. Bu durumda da gelebilecek eleştiriler arasında olumsuzluk içeren eleştirilerin kolaylıkla karşılanabilmesi demektir. Zaten farklı fikir ve düşüncelerin ortaya çıkmasındaki en büyük engel gelebilme ihtimali yüksek olan olumsuz eleştirileri yeterince karşılayamama endişesidir. Bahsi geçen yaratıcı fikirler yaşam alanınıza yenilik katmak amacında olan dekorasyon ile ilgili fikirlerdir.

aydınlatma

Aydınlatma Fikirleri

Evinize ya da çalışma ofisinize yenilik katacak dekorasyon fikirlerinden biri aydınlatma ile ilgili olanlardır. Örneğin bu tür ortamlarda kullanılan aydınlatma lambaları yenilikten uzak ve sıradan bir ortam havası katabilir. Bunu çoğunlukla fiziksel görünüm açısından yapılacak bir değerlendirme sonucu yapmaya olanak tanırlar. Halbuki yeni ve olandan daha değişik bir tasarım sadece iyi bir aydınlatma sağlamakla kalmaz ortamın havasını değiştirebilecek bir dekoratif öğe olarak da değerlendirilebilecektir. Bu amaçla kullanılabilecek çeşitli modeller ile siz de evinizde ya da bulunduğunuz mekanda farklı bir tarz ve ambiyans oluşturabilirsiniz. Nasıl bir model olacağı ise sizin zevk ve seçimlerine kalmış.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.