Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

İnatçı lekeler, pratik yöntemler

1 Mayıs 2012 1.182 kez okundu Yorum yapılmamış

Leke çıkartmak amacıyla üretilmiş birçok ürünü market raflarında bulabilirsiniz. Lekelerin sizi ne zaman yakalayacağını bilemeyeceğiniz için, her daim bu ürünlerden evde bulunduramayabilirsiniz. Üstelik lekelere hemen müdahale edilmesi gerekir. Bu sebeple hemen her evde bulunan pratik birkaç malzeme ile farklı lekelere çözüm sağlayabilirsiniz.

Sabah acele ile çocuklarınıza yumurta pişirirken bir tanesini yere düşürürseniz, sakın sonra temizlerim demeyin. Yumurta yüksek miktardaki protein içeriğinden ötürü hem koku yapar, hem de düştüğü yerin rengini alabilir. Üzerine bir miktar tuz dökün ve siz sofrayı hazırlamaya devam edin. Tuz sayesinde toparlanan yumurtayı pratik bir şekilde kağıt havlu ile alabilirsiniz.

Sürahiler zamanla içlerinde tortu ve kireç bırakmaya başlarlar. Üstelik dar ağızlı olanların temizlikleri çok zor yapılır. Sürahinin içine gazete parçalarını ufalayıp atın ve bir miktar su ekleyin. Çalkalayın, yaklaşık 5 dakika kadar bu işlemi yapın ve durulayın. Sürahiniz pırıl pırıl olacaktır.

Lavabonuz tıkandı ise, önce elinize bir poşet geçirin ve sıkıca seri bir şekilde pompalayın. Sonra açılan lavaboya yarım su bardağı sirke döküp, üzerine 2 litre kadar kaynar su boşaltın. Lavabonuz açılacaktır.

Gümüş süs eşyalarınızı saklayacağınız zaman kutularının içerisinde birkaç adet naftalin atarsanız, ilk günkü kadar parlak ve kararmadan muhafaza olurlar.

Yeni aldığınız bir eşyasının etiketini çıkartamıyorsanız üzerine azıcık zeytinyağı dökün ve 1-2 dakika emmesini bekleyin. Sonrasında kullanmadığınız bir kredi kartı kullanarak kağıdı sıyırın, kolayca ve iz bırakmadan çıktığına şahit olacaksınız.

Çöp öğütücünüzü çalıştırmadan evvel içerine 1-2 adet portakal ya da limon kabuğu eklerseniz, kötü kokuların yerine, mis gibi bir mutfak bırakırsınız.

Araba cilalarının , batarya, lavabo fayans ve duşa kabinlerde deneyin, parlak ve lekesiz bir görüntü sağlamanıza çok yardımcı olacak.

Derz aralarını temizlemek için, eskimiş dış fırçalarından faydalanabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.