Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

İnce ve dekoratif radyatör modelleri

28 Haziran 2012 4.390 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda, iş yeri dekorasyonunda alanların optimal kullanımı sürekli göz önünde bulunduruluyor. Özellikle dar alanlarda minimalist tasarımlar gerçekleştiriliyor. Günümüzde kalın ve ağır görünüme sahip radyatörler de artık pek tercih edilmiyor. Fazla yer kaplaması, görsel olarak daha güzel radyatörlerin yanında şık duruş sergilememesi nedeniyle geniş ve büyük radyatörler demode olmaya başlıyor. Son yıllarda üretilen ince radyatörler hem daha az alan kaplaması, hem de daha dekoratif durması nedeniyle daha çok tercih edilmeye başlandı. İnce olmasına rağmen ısıyı iletme açısından eski kalın radyatörlere göre eksikliği görülmeyen, oldukça kullanışlı ve şık radyatörlere artık çok sık rastlayabiliriz.

Kişiye özel olarak tasarlanabilen bu radyatörlerin standart renkleri kirli beyaz, krem ve gridir. Birçok marka bu renklerin dışına çıkarak kişilerin taleplerine göre radyatörleri istenilen renkte de sunabilmektedir. Bilinen eski radyatörlerin içinden kalın borular geçer ve ısınma ile ısı iletimi bu sayede sağlanırdı. Ancak ince radyatörler daha minimalist bir yaklaşım ile üretilmiş olup içlerinde iki çelik levhanın arasında yer alan kanallar sayesinde ısınıyor. Isıtma performansı oldukça yüksek olan bu radyatörler hem evlerin hem de işyerlerinin salonunda, banyosunda, mutfağında rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle salonlar için esnek üretim teknolojisiyle ince radyatörler iç mimar ve dekoratörler için de alternatif alanlar oluşturmaktadır.

Kullanım açısından, alüminyum demire göre ısı iletim katsayısı yaklaşık 3 kat fazla olduğu için daha az yüzeyle daha fazla ısı taşımını sağlıyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.