Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

İndigo mavisi ile yenilenin

4 Kasım 2012 2.900 kez okundu Yorum yapılmamış

Bu senenin trend renklerinden olan İndigo mavisi her sezon karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Biraz moru anımsatan ve pötikareliden, çizgiliye kadar uygulamaları çok olan bu mavi, modacılar tarafından da çok kullanılmaya başlandı. Birçok defilede sıklıkla gördüğümüz tonlardan oluverdi.

İndigo mavisini dekorasyona yansıtmak için, yastık kılıfları, koltuk şalları, aksesuarlar kullanmak yeterli olacaktır. Özellikle beyaz ile kullanıldığında ortaya çıkan sade fakat gösterişli tarz ile biraz Akdeniz biraz da provence stili yakalamış oluyorsunuz. Beyaz keten veya kalın dokulu kumaşlarla kaplanmış olan koltukların üstünde çizgili indigo yastıklar, indigo kilimler ile yaratılan havaya biz bayıldık ve anlatmak, paylaşmak istedik. Toprak tonları, beyaz ve indigo harmanlandığında ortaya çıkan tarz çok şık etkiler barındırıyor. Beyaz boyanmış bir salonda ahşap yemek masası ve ahşap sandalyeler ile kombin yapılırsa karşımıza hoş bir Akdeniz dekorasyon tarzı çıkmaktadır. İndigo kilimler, indigo minderler bu tarza bir miktar deniz havasını ve ferahlığı beraberinde taşıyor.  Evet,  bu sene bütün tablolarımız ve sanat eserlerimiz yerlere iniyor ve dayandıkları duvarlardan bizi seyre dalıyorlar. Bu tarz bir dekorasyon anlayışınız varsa, daha doğrusu bu uygulamaları kullanmayı düşünüyorsanız size önerimiz, beyaz, kahverengi ve indigo etkisini karıştırmanız yönünde. Yatak odanızda indigo kullanmayı isterseniz, gene beyazı tercih etmeniz gerekiyor. Bembeyaz bir yatak odasında yatak örtüleri, kilimler ve hatta yatak üzerindeki yastıklar da indigo kullanılabilir. Şimdi bütün bu anlattıklarımız yaz etkisi ve havasında diyenleri duyar gibiyiz ama kışlık polar battaniyelerden yün kilimlere ve yastıklara kadar kışlık indigoları her yerde bulabilirsiniz.

Moda ve trentler bazen senelik olurlar. Bir sene kullandığımız ve sonra vaz geçtiğimiz pek çok trend hayatımızda çok yer almışlardır. Bizce indigo, kalıcı etkiye sahip, dinlendirici, bulunduğu ortamları farklı hale getiren bir renktir.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.