Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Infrared ısıtıcı sistemler

5 Mart 2012 3.995 kez okundu 1 yorum var

Günümüzde ısınmanın her geçen gün daha da büyük bir maliyet gerektirmesiyle, infrared ısıtıcılar da evlerde daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. İnfrared ısınma yani ışık ile ısınma, üzerinde yapılan birçok araştırma sonucu artık oldukça güvenilir ve nispeten ucuz bir ısınma yöntemi haline dönüştü. Yeni geliştirilen estetik modeller sayesinde evinizin dekorasyonu bozulmadan da bu ısıtıcı sistemleri kullanabilirsiniz.

İnfrared ısıtıcılar oldukça geniş bir ısıtma alanına sahip olduğu için evler kadar dış mekanlarda da yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle kapalı mekanlarda sigara yasağı uygulaması başladıktan sonra birçok işletmeci, mekanında tadilata giderek bu infrared ısıtma sistemleri ile dışarıda oturan müşterilerine de ısınma imkanı sunar hale geldi.

Son derece geniş bir ısınma alanı sağlamasının haricinde evlerde tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de, infrared ısıtıcıların havayı kurutmaması. Günümüzde doğalgaz ile ısınan tüm evlerde yaşanan ortak sorun olan ve insanların peteklere su asarak çözüm üretmeye çalıştığı kuru hava problemi, birçok açıdan insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Farkında olmasak da üst solunum yolları açısından zararlı olan bu durum, infrared ısıtıcılar ile tamamen çözülüyor. Evlerde kullanımıyla oldukça düşük maliyetli ve geniş alana sahip bir ısınma sağlanırken, ayrıca havada nem oranı da korunabiliyor.

İnfrared ısıtma sistemleri koku yapmadığı için de evlerde öncelikli tercih haline geldi. Artık 1600W güce sahip infrared ısıtıcıların saatte yalnızca 1 KW elektrik harcaması ise, çoğu insanın bu ısıtma sistemlerini tercih etmesinin başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Markaya göre değişmesine rağmen gelen olarak 1600W güce sahip bir infrared ısıtıcı ile açık alanda 11mt², kapalı alandaysa 22 mt² alanı ısıtmanız mümkün. Son derece geniş bir alanı ısıtırken saatte yalnızca 1 KW elektrik harcaması, infrared ısıtma sistemleriyle ısınma maliyetlerini büyük oranda düşürülmesini mümkün hale getiriyor.

Okur Yorumları »

  • mürsel dedi ki:

    merhaba ;

    Infrared ısıtıcı sistemler hakkında bir sorum olacaktı ama Playstation salonum var 35 metre kare burayı nasıl neyle ısıtabilirim ekonomik olarak düşünüp durmaktayım. sabah 9 gibi başlayacak yanmaya gece 11-12 ye kadar malum burası erzurum.

    1 ayda ne kadar elektrik harcar bunlar bana net bilgi verebilir misiniz ? yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.