Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

İngiliz tarzı döşemelik kumaşlar

10 Kasım 2012 6.008 kez okundu Yorum yapılmamış

İngiliz tarzı dekorasyon, birkaç yıl öncesine kadar ülkemizdeki dekorasyon tutkunlarının yabancı bloglardan takip ettiği ve Türkiye’de bu tarz ürünler bulamadıkları için uzaktan seyretmekle yetindiği dekorasyon stillerindendi. Ancak Avrupa’da giderek daha fazla tasarımcı tarafından benimsenen İngiliz tarzı dekorasyon ülkemizdeki üreticilerin de dikkatini çekti ve artık günümüzde mobilyasından döşemelik kumaşına İngiliz tarzı dekorasyon çizgilerini yansıtan birçok ürüne ulaşmak mümkün hale geldi. Bu tarzın yeni gözdesi Country mobilya ve döşemelik kumaşlar ise, birçok farklı dekorasyon akımıyla birlikte kullanılabildiği için oldukça farklı tasarımlar yaratılmasını sağlıyor. İngiliz Country tarzı döşemelik kumaşlar özellikle berjer koltuklar ve geniş minderde kullanılarak, mekanlara canlılık katan tasarımlar oluşturuluyor.

İngiliz tarzı dekorasyon çizgilerini yansıtan döşemelik kumaşlarda bu sezonun gözdeleri nötr fondaki canlı renkli çiçek desenleri. Country dekorasyon stiline göz kırpan İngiliz tarzı döşemelik kumaşlar, bu dekorasyon tarzının vazgeçilmezi olan çiçek desenlerini oldukça canlı renkler ile birlikte sunuyor. Büyük boy birkaç çiçek figürünün işlendiği kumaşlar olduğu gibi, üzerinde oldukça küçük ve uzaktan bakıldığında puantiyeyi andıran daha detaylı desenler de bulunuyor. Krem, beyaz ve deniz yeşili gibi daha dinlendirici tonların tek renk olarak kullanıldığı kumaşlarsa, birçok rengin bir arada kullanıldığı mekanlar için yapılan koltuk seçimleri için ideal kaplama malzemesi oluyor.

Perdelerde de İngiliz tarzını yansıtan kumaş seçimleri yapılabilir ve bu şekilde mekana giren doğal ışığın çok daha pozitif bir etki yaratması sağlanabilir. Ev dekorasyonunda “kişiselleşmeye gidilen yeni sezon trendlerinde”, ev sahibinin konforunu önemseyen tasarımlar da daha çok rağbet görüyor. Bu tür ev sahibinin konforuna odaklı tasarımlar için tercih edilen teknik geniş koltuklarda İngiliz tarzını yansıtan kumaşların kullanılması, mekanda farklı desenleri ve renkleriyle ilgi çeken bir alan yaratılmasını ve ev sahibinin kendine özel bir alanı olduğunun anlaşılmasını sağlayacaktır. Kırlentli perdeler ile İngiliz Country tarzını yansıtan bir mekan yaratmak çok daha kolay hale gelecektir. Bu detaya önem veren kırlent işlemeli perde modelleri ile mekanın daha zarif bir görünüm kazanması sağlanacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.