Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Akıllı ev, Genel

İnox metal yüzeyler

26 Şubat 2012 4.242 kez okundu Yorum yapılmamış

Günümüzün birçok beyaz eşya üreticisinin yeni ankastre koleksiyonlarında oldukça sık yer vermeye başladığı inox metal yüzeyler, gelecekte tüm beyaz eşyaların inox kullanılarak üretilmesini sağlayacak. İnox yüzeyli beyaz eşyaların bu kadar fazla popüler hale gelmesinin en büyük nedeni, kuşkusuz inox metalin paslanmaz ve leke tutmaz yapısı. Bu büyük kullanım kolaylığının başka herhangi bir malzemeyle elde edilememesi, her ne kadar maliyeti yüksek olsa da gelecekte standart hale gelecek bir uygulamaya dönüşmesine neden olacak.

İnox çoğu insanın düşündüğü gibi pası geciktirici ya da anti bakteriyel kimyasal ürünlerin kullanıldığı bir kaplama malzemesi değildir. İnox doğrudan saf çeliğin kendisi olarak, mükemmel pürüzsüzlüğe sahip yüzeyi sayesinde pas ve bakteri oluşumuna izin vermez. İnox metalin yüzeyi o kadar pürüzsüzdür ki, mikroskobik boyutlardaki bakteriler dahi bu yüzeyde tutunma sağlayamaz. İnox metal; dayanıklı, kendini yenileyebilen, kolay temizlenebilen, paslanmaz, bakteri barındırmayan, çizilmeyen, parmak izi bırakmayan ve deforme olmayan bir malzeme olduğu için “kesinlikle” tüm dekorasyon malzemelerinde kullanılabilecek en verimli malzemedir.

İnox metalin bu kadar fazla avantajı olmasına rağmen ne yazık ki hala ülkemizde hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmeyen bir malzemedir. İnox, saf çelik kavramının fiziksel hali olduğu için “hiçbir koruma maddesine ihtiyaç duymadan” yalnızca doğal pürüzsüzlüğe ve dayanıklılığa sahip yüzeyi sayesinde neredeyse her alanda inanılmaz bir verimlilik sunmaktadır. Örneğin; inox malzeme ile kaplanan ocağınız asla çizilmez, herhangi bir temizlik malzemesi kullanmadan tamamen temizlenebilir, üzerinde asla bakteri barındırmaz, defalarca dokunmanıza rağmen üzerinde parmak izi bırakmaz yani ideal bir ocak haline dönüşecektir.

İnox metalin evlerdeki kullanım alanları;

  • Tüm beyaz eşyalar
  • Evye ve lavabolar
  • Küvet ve klozetler
  • Kanalizasyon boruları
  • Havalandırma sistemleri
  • Tüm pişirme araçları
  • Mangallarda

İnox metalin büyüleyici etkisini fark eden bazı firmalar, geleceğin teknolojisi olduğundan artık emin olunmasını bir fırsata dönüştürerek “inox görünümlü” ürünler üretmektedir. Tercihinizi inox görünümlü değil, doğrudan inox olan ürünlerden yana kullanmanız avantajınıza olacaktır. Unutmayın, gerçek inox üzerinde asla mıknatıs tutmaz ve parmak izi bırakmaz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.