Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

İşlevini yitirmeye başlayan küllükler

29 Temmuz 2013 1.957 kez okundu Yorum yapılmamış

“Dkulluk1umansız hava sahası” gibi uygulamalar, yasal yaptırımlar ile kapalı alanlarda sigara içilmesi yönünde azalan eğilimler, bilinçlenen annelerin ve babaların evlerde sigara içme alışkanlıklarından büyük oranda vazgeçiyor olmaları, sigara bırakma hızının artması, sigara kullanmayan ev sahiplerinin evlerinde sigara içilmesine izin vermeme yönünde sıklıkla sergiledikleri iradeleri nedeniyle evlerde sigara içilmesi günümüzde yaygın görülen bir durum olmaktan çıkmıştır.

Sigara içilirken kullanılmak üzere alınmış olan küllükler de bu nedenle asli görevlerini icra edemez olmuşlardır. Ancak, birçok evde değişik renk, desen, ebat ve model ile var olan küllüklerin asli işlevlerinin sona ermesi küllüklerin atıl kalması olarak yorumlanmamalıdır. Kül tablaları, sadece sigara ile sınırlı bırakılmamalı, bu hoş aksesuarlardan değişik fikirleri uygulamaya alarak yararlanmaya devam edilmelidir. Bu kapsamda aşağıdaki uygulamalardan biri ya da hayal gücünüzün ürünü bir başka yol ile küllükler yeniden işlev kazanabilecektir:kulluk 2

  • Küllüklere kokulu malzemeler koymak: Küllüklerinizin içine bir avuç lavanta, bir tutam limon ya da portakal kabuğu rendesi, vb. hoş ve doğal kokulu malzeme koyup, evinizin farklı köşelerine yerleştirebilirsiniz. Hem görünümleri ile ortama şıklık, hem de kokuları ile ferahlık katacaklardır.
  • Küllüklere sigara eğilimini yok etme mücadelesine destek vermek, evin içinde halen içmekte olan bireyler varsa onları bu alışkanlıklarından vazgeçirmek için birçok ürkütücü ya da uyarıcı semboller ya da stickerlar koymak: Örneğin küllüğün ortasına bir kuru kafa sembolü koyabilirsiniz. Bu yönde sergilenecek tercih aynı zamanda ortama mizah katacaktır.
  • Aynı model ve ebattaki küllükleri kuvvetli bir yapıştırıcı ile üstüste yapıştırıp hoş bir aksesuar oluşturmak: Küllüğün modeline göre sigara oyumları derin olanlarda bu oyumlara çiçek, vb. süsleme malzemesi yerleştirerek tasarımıkulluk 3nıza renk ve hareket katabilirsiniz.
  • Küllükleri minik eşyalarınız için saklama ve depolama alanı olarak kullanmak: Çalışma masanız üstüne raptiye ya da toplu iğne benzeri eşyaları muhafaza etmek için küllükleri kullanabilirsiniz.
  • Küllüklerin içine uygun renk, model ve ebatta başka aksesuarlar koyarak kombinler yaratmak.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.