Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

İşlevsel çözümler sunan kanca askı modelleri

12 Ekim 2012 2.797 kez okundu Yorum yapılmamış

İşlevsellik, dünya genelinde dekorasyonun en önemli unsurlarından biri olarak kabul edildiği gibi birçok ünlü tasarımcıya göre dekoratif tasarımın en temel unsurudur. İnsan kullanımını kolaylaştırmayan bir dekorasyonun görsellik vaat etmesi halinde dahi manasız olacağı bir gerçek olduğundan, en küçük bileşenler dahi sağladığı işlevsel kullanım ile dekorasyonun önemli parçalarından biri olabilir, tıpkı kanca askılar gibi… İlk bakışta önemsiz bir ayrıntı gibi görünen kanca askılar, sunduğu kolaylık düşünüldüğünde mekan dekorasyonunun önemli parçaları haline dönüşüyor. Tasarımcıların birbirinden ilginç fikirlerle adeta bir aksesuar kimliği kazandırdığı yaratıcı kanca aksı modelleri, mekanda görsel anlamda beğeni kazanırken aynı zamanda çok pratik bir kullanım da sunuyor.

Pratik çözümlerin en ilgi çekici örnekleri arasında yer alan yaratıcı tasarımlı kanca askı modelleri, portmantoların sunduğu rahatlığı sunmayı vaat ediyor. Portmantoların özellikle dar alanlı mekanlar için yer kaplayan bir sorun haline dönüşmesi, bu yenilikçi kanca askı modellerinin daha da çok tercih edilmesini sağlıyor. Mekanı mobilyalar, dolaylar ve portmantolarla doldurarak yaşam alanından çalmak yerine pratik bir kullanım sunan kanca askı modelleri kullanmak çok daha akıllıca bir seçim olacaktır. Dar mekanlar için oldukça kullanışlı bir çözüm olan kanca aksılar, mekanın daha sıcak bir atmosfere sahip olmasına da yardımcı olur. Kıyafetlerden şapkalara, kış aylarının vazgeçilmezi olan kaşkollerden paltolara tüm kıyafetlerin üzerine kolayca asılabilecek kanca askılar, dolap içleri için de oldukça akıllı bir seçim olacaktır.

Evinde çok fazla eşya olan ve tüm bu eşyaları sığdıracak yeterli depolama alanı olmayanların imdadına yetişen kanca aksılar, tüm duvarların birer depolama alanı haline dönüşmesini sağlıyor. Ayrıca yatak odalarında fazladan dolap koymak için yer olmayanlar için de kullanışlı çözümler sunan kanca askılar, dolap kapaklarında fazladan depolama alanı yaratılmasına imkan tanıyor. Üzerine herhangi bir şey asılmadan da ilgi odağı haline gelen farklı tasarımların da sunulduğu kanca askı modelleri, minimalist ve modern dekorasyon çizgisinin uygulandığı mekanlarda da konsept bir havanın oluşmasını sağlayacaktır. Banyolarda havlu ve bornoz asacağı olarak görev gören kanca askıları banyo kapılarının arkasına monte ederek banyo alanından tasarruf etmeniz de mümkün. Antrenizde fazla yeriniz yoksa bel hizasından duvara monte edeceğiniz kanca askılara çantalarınızı asabilir, bu akıllıca fikir sayesinde çok pratik bir depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.