Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Duvar

İşlevsel kitaplık üniteleri

1 Mayıs 2012 4.306 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda her zaman estetik şıklıktan öte bir ihtiyaç olan kitaplıklar, doğru tercihler ile birçok kitabın ortadan kalmasını ve mekanın havasının baştan aşağı değişmesini sağlayabilir. Kullanışlı kitaplık üniteleri kitap, gazete, dergi ve farklı aksesuarlar ile dekorasyonun farklı bir boyuta geçmesini sağlayarak, ev sahibinin kültür sanata olan ilgisini de göstermektedir. Kitap okuyan insanların geçen yıllar içerisinde sahip olduğu onlarca kitabı dostlarına sergilemek istemesi çok normal karşılandığından, bu tür “kitap kurtları” için işlevsel kitaplık üniteleri hem dekoratif hem de kullanışlı bir çözüm haline geliyor.

Entelektüel kişiliklerin vazgeçilmez dekorasyon öğesi olan kitaplık üniteleri artık modern dekorasyon akımların etkisinde kalarak, asimetrik ve çok farklı renkli modellerle de karşımıza çıkıyor. Tek duvarın kullanımıyla tüm kitapların ortadan kalkmasını sağlayan yeni nesil kitaplık üniteleri modern teknolojinin de nimetlerinden yararlanarak, özel kaplama malzemeleri sayesinde kitapların en büyük düşmanları arasında olan tozlardan da koruma sağlıyor.

Teknolojinin sunduğu akıllı dekorasyon çözümlerinden etkilenen kitaplık üniteleri, üretimde kullanılan akıllı boya ve koruyucu malzemeler sayesinde üzerinde toz barındırmıyor. Her ne kadar bu yeni nesil kitaplık üniteleri için “tozlanmaz” tabiri kullanılsa da, şüphesiz bu modellerde de tozlanma görünüyor ancak klasik ahşaplarla kıyaslandığında bu tozlanmanın çok daha uzun zamanda gerçekleştiği de bir gerçek. Göz zevkine hitap eden kitaplık modelleri aynı zamanda birçok kullanım avantajı da sağlayarak, özellikle salon dekorasyonlarında adeta bir kurtarıcı görevi görüyor. Salonlarda “ölü alan” olarak nitelendirilen duvar önlerinde yalnızca 15-20 santimlik bir alan işgal eden kitaplık üniteleri, birçok eşyanın düzenli bir şekilde yerleşmesini sağlayarak mekanın görünümüne büyük katkı sağlamaktadır.

Bomboş bir duvarın üzerine bir tablo asarak estetik anlamda şık görünen bir salona sahip olmak yerine, duvar alanını yeni nesil bir kitaplık ünitesi ile değerlendirerek hem mekana entelektüel bir hava katabilir hem de birçok eşyanın düzenli bir halde yerleşmesini sağlayabilirsiniz. Neredeyse elinizi attığınız her yerden çıkan kitap, dergi ve gazetelerinizi şık bir dekorasyon öğesine dönüştüren kitaplık üniteleri, fiyatları ile de mekan tasarımına bütçe dostu çözüm sunmak konusunda oldukça avantajlıdır. Bundan sonra size kalan, çayınızı yanınıza alarak kitaplığınızdan sevdiğiniz bir kitabı seçmek ve keyifle okumak…

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.