Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

İyi bir çalışma masası nasıl olmalı?

6 Mayıs 2014 2.772 kez okundu Yorum yapılmamış

Masa başı bir işle meşgulsek eğer alacağımız masanın anti stres özelliğe sahip olması gerekir. Organik tasarımlardan meydana gelmesi gereken masanın, -teak, gürgen, ceviz, maun gibi- anti bakteriyel hassasiyetinin olması da önemle dikkat edilmesi gereken bir husus. Çalışma alanlarının performansının üst seviyede seyretmesi adına ofis içerisinde bazı önlemlerin alınması gerekir. Bunların başında ofis mobilyalarının kalitesi geldiği gibi, alanın çalışmaya elverişli bir şekle büründürülmesi de önemli.

Valancia_C_M_Beyaz_KirmiziÇalışmaya el verişli bir alanın meydana getirilmesinde şahıslar nezdinde yapılacak olan çalışma, masaların fonksiyonel olması ve işlevsel bir nitelikte pratik çözümler sunması. Masa başı çalışan bir kişi için masanın saklama gözlerinin çok olması, yüzey alanının geniş olması gerekir. Rahat hareket edebileceği bir şekilde olması gerekir. Çalışma masasıyla beraber koltuğunda kalitesi önemli. Rahat hareketi sağlayabilecek niteliğe sahip olmalı.

Stresten uzak bir şekilde çalışmak ve üst düzey bir performansa sahip olmak adına çalışma alanlarınıza önem verin. Özellikle çalışma masalarının kalitesine. Eğer su bazlı veya lake boyama teknolojisiyle renklendirilme işlemi yapılmayan bir masa  aldığınızda, kimyasal içerikli boyalarla muhatap olacağınızdan sağlığınız risk altında olacak. Ancak su bazlı teknoloji veya lake teknolojisinde kimyasal etkiler yok edildiğinden, daha sağlıklı bir çalışma ortamı size sağlanmış olur. Bu tip masaların genelde pahalı olduğunu söyleyenler ve bu nedenle tercih etmeyenler var. Ancak uzun ömürlü olan ve sunta, suntalam gibi ürünlerden imal edilen masalara göre daha sağlıklı olan bu tip çalışma masalarının alınması, hem sağlığınıza artı bir değer, hem çalışma performansınıza katkı sağlar, hem de sizi ileride başka bir çalışma masası masrafı altına sokmaz.

Bu durumda, en iyi çözüm, son kalite çalışma masaları alarak, sağlıklı, huzurlu bir çalışma mekanı kendimize sunabiliriz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.