Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Banyo

Jakuzi alırken dikkat edilmesi gerekenler

7 Aralık 2011 3.782 kez okundu Yorum yapılmamış

Yorucu geçen bir günün ardından belki de en iyi rahatlama yöntemlerinden birisi banyo yapmaktır. Üstelik banyonuzda bir de jakuziniz varsa, konfor ile rahatlığı bir arada yaşamanız mümkün. Toplumumuzda jakuzi bir küvet biçimi olarak algılansa da, aslında durum çok daha farklıdır. Jakuzi; içerisinde bulunan motor yardımıyla, yüzey deliklerinden hava ya da su veren bir mekanizmadır. Su yardımı ile (hidromasaj) vücuda masaj yaparak kas ve dokuların rahatlamasını sağlayan jakuzi, sağlık açısından oldukça yararlı bir sistemdir.

Jakuzi yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk nokta kullanılan motorun doğru seçilmesidir. Uzun süre boyunca çalışacak olan jakuzi motorunun, aşınmaya karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi gerekir. Jakuzi alırken satıcıya motorun özelliklerini ve basınç gücünü mutlaka sormanız gerekir. Şebeke sistemlerinden kaynaklanan düşük basınçlı sularda, motorun yeterli verimi göstereceğinden emin olun.

Jakuzinize hidromasaj özelliği kazandıracak olan sistemlerin doğru bir şekilde takılması gerekir. Yüzey üzerine açılacak olan deliklerin doğru bir şekilde hesaplanması ve bu işin uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. Masaj sisteminin montajı esnasında ürünün doğru şekilde takıldığından emin olmak için, mutlaka sistemin çalıştırılmasını isteyin. Küvetinizi su ile doldurduktan sonra birkaç dakika boyunca sistemini çalıştırın. Böylece eğer sistemde montajdan kaynaklanan bir hata varsa servis ekibi ayrılmadan sorunu halledecektir. Aksi takdirde; büyük hayaller ile ilk defa kullanmak için çalıştırdığınız jakuziniz, size kötü bir süpriz yapabilir.

Ülkemizde malesef geçmiş yıllarda hatalı üretildiği için toplatılma kararı çıkartılmış jakuzi sistemlerini, hala satmaya çalışan insanlar vardır. Birçok jakuzi üreticisi firma piyasaya sürdüğü ilk jakuzi sistemlerini, sorunlu olduğu için geri toplatmıştır. Bu gibi iade edilmesi gereken ürünler günümüzde insanlara ucuz fiyattan satılmaya devam edilmektedir. Ucuz diye tercih edeceğiniz jakuzi, ilk kullanımınızdan bütün banyonuzun sular içerisinde kalmasına neden olabileceğinden, bu konuyu göz ardı etmemeniz gerekir. Satın alacağınız jakuzi hangi firmanın üretimi olursa olsun, montajdan sonra su doldurularak çalıştırılmasını isteyin. Böylece üretim ya da montaj hatalarından kaynaklanacak sorunları yaşamamış olursunuz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.