Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Japon perde modelleri perde takma çözümü getiriyor

10 Nisan 2012 5.135 kez okundu Yorum yapılmamış

Özgün tasarımı ile dikkat çeken japon perde 2012 yılının beğeni toplayan perdeleri arasında bulunuyor. Farklı ve hoş bir görünüm sunan japon perdelerin özelliği ise farklı ürünlerden çok zengin çeşide sahip olması ve evlerin bütün odalarında kullanılabilme özelliğinde olması.  Ayrıca pratik kullanımı, zarif duruşu da japon perde tercihini ve kullanımını etkiliyor.

Japon perdeler mekanizmalı perde grubu içinde ve en kullanışlı perdeler olmaktadır. Geniş pencereler için ideal olan, Fransız pencerelerde olduğu gibi her pencerede kullanabilen japon perdelerin evlerde büyük bir problem olan perde takma sorununu da ortadan kaldırması en büyük özelliği oluyor. Saatlerce perde halkası takmak yerine japon perde bir dakika içerisinde perde takma ve çıkarma kolaylığı sağlıyor. Panellerden oluşan japon perdeler istendiği takdirde birbiri arkasına geçerek tamamen de açılabiliyor. Ortadan ve yanlardan açılma özelliği bulunuyor.

Tül perde ve kalın perde olarak tasarlanabilen japon perdeler panellere cırt adı verilen teksil ürünü ile tutturuluyor. Yıkanmak istendiği zaman çekilerek çıkarılıyor ve yine aynı şekilde kolay bir şekilde yerine yapışabiliyor. Pencerelerin büyüklüğüne göre 3, 4, 5 parça gibi panellerden oluşan japon perdeler ipli mekanizmaları, uzaktan kumandalı veya motorlu mekanizmaları yardımı ile kolayca açılabiliyor. Kumaş panellerin hareket etmesi sağlanıyor.  Pratik ve ekonomik bir çözüm sunan japon perdeler kumaş, tül, ahşap, hasır, bambu, sun screen gibi çok işlevsel malzemelerden tül olarak, perde olarak, güneş kırıcı olarak tasarlanabiliyor ve aynı zamanda çok şık ve dekoratif görüntü sunuyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.