Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Akıllı ev

Kablo saklama çözümleri

15 Aralık 2011 10.480 kez okundu Yorum yapılmamış

Teknoloji her geçen gün biraz daha fazla hayatımıza giriyor ve yaşamımızı kolaylaştıran aletlere olan ihtiyacımızı arttırıyor. Evlerde kullanılan birçok beyaz eşya sürekli gelişen teknolojik gelişmelerden nasibini alırken, insanlar da en son çıkan ürünleri almak istiyor. Artık insanların salonlarında plazma tv, ses sistemi, bilgisayar gibi aletleri görmek, doğal ihtiyaçların karşılanmayı olarak algılanıyor. Ancak tüm bu modern aletler arasında bir de herkesin canını sıkan kablo kargaşası var. Kullanılan cihaz sayısı arttıkça daha da birbirine dolaşan elektrik kabloları, oda dekorasyonu üzerinde son derece çirkin bir görünüm yaratıyor. Ayrıca temizlik yaparken de işimizi zorlaştıran bu kablo karmaşasından basit ama bir o kadar da etkili çözümler ile kurtulmak mümkün…

Artık pek çok dekorasyon mağazasında satılan kablo gizleme üniteleri; birçok kablonun gizlenmesini sağlayarak, kötü görünümün engellenmesini sağlıyor. Herhangi bir elektrikçi çağırmanıza gerek kalmadan, kablolarınızın sebep olduğu görüntü kirliliğinden kurtulabilirsiniz. Ancak bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; satın alacağınız kablo gizleme kanallarının kaliteli malzemeden üretilmiş olmasıdır. Özellikle elektrik kablolarının ürettiği ısıya dayanabilecek malzemeden üretilmiş kablo saklama üniteleri seçmeniz, muhtemel bir yangın ihtimalini dert etmemenizi sağlayacaktır. Piyasada ucuz olarak nitelendirilen kablo gizleme kanalları atık plastikten üretildiğinden, elektrik kablolarının ürettiği ısıdan etkilenerek koku yaymaya başlar. Yaşam alanınızda sağlığınız açısından son derece zararlı olan kimyasal maddeler içeren bir hava solumanıza sebep olan bu ucuz kablo üniteleri, ayrıca yaydıkları kötü koku nedeni ile keyfinizi kaçıracaktır.

Masa altlarına ya da duvarlara monte edilebilen kablo gizleme kanallarına alternatif olarak, yandaki resimde gördüğünüz şekilde çok şık çözüm de geliştirmeniz mümkün. Kablolarınızı saklamak yerine görünümlerini güzelleştirmek için kullanılan kablo süsleri sayesinde hem kablo derdinden kurtulacak hem de çok estetik bir dekorasyon malzemesine sahip olacaksınız. Dilerseniz kırtasiyeden satın alacağınız renkli el işi kağıtlarına arzu ettiğiniz şekilleri de çizebilirsiniz. Daha sonra düzgün bir şekilde keseceğiniz kağıdı ısıya dayanıklı bir yapıştırıcı ile kablolarınıza uygulayarak, siz de kendi dekorasyon çözümünüzü yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.