Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Kağıt kaplı duvarlar

16 Mayıs 2013 2.509 kez okundu Yorum yapılmamış

duvar kagidi 1Dekorasyonun en önemli ve öncelikli adımlarından biri duvarlardır. Duvarlarda hangi uygulamaya yer verileceği diğer tüm adımlardan önce belirlenmelidir. Zira, duvarlarda yer alacak olan renk, desen, model gibi detaylar dekorasyonun geri kalanı üzerinde de büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda tüketicilerin önüne sunulan çok fazla seçenek olmasına ve her geçen gün yepyeni uygulamalar ile bu seçeneklerin sayısının sürekli artmasına rağmen duvar kağıtları gönüllerdeki yerini korumaya devam etmektedir.duvar kagidi 2

Duvar kağıdı uygulaması, hem pratik, hem estetik, hem uygun maliyetli, hem de hijyenik bir uygulama olarak dekorasyonda tercih edilmesi oldukça rasyonel olan bir seçimdir. Kolay yenilenebiliyor olması, temizlenebilir ve hatta yıkanabilir (vinil gibi) olmaları çocuklu evler için de bir başka tercih sebebidir.

Duvar kağıdı seçeneğinde karar kılınmış ise öncelikle hangi tip duvar kağıdı arzu edildiği belirlenmelidir. Zira, o kadar çok seçenek bulunmakta ki, karar vermek zaman alabilecektir. Sıklıkla görülen duvar kağıdı tipleri şu şekildedir:

 • Kağıt/ kağıt duvar kağıtları,duvar kagidi 3
 • Kumaş / kağıt duvar kağıtları,
 • Ahşap / kağıt duvar kağıtları,
 • Vinil / kağıt duvar kağıtları,
 • Keçe / kağıt duvar kağıtları,
 • Hasır / kağıt duvar kağıtları,
 • Metal /kağıt duvar kağıtları,
 • Kadife / kağıt duvar kağıtları,
 • Hijyenik içerikli duvar kağıtları,
 • İpek duvar kağıtları,
 • Çocuk odası duvar kağıtları.

Bunların dışında marjinal duvar kağıtları da söz konusudur; duvar kagidi 4Swarowski taş işlemeli duvar kağıtları gibi. Seçim yapıldıktan sonra uygulamaya geçilebilir. Duvar kağıdı uygulamasına geçilmeden önce uygulama yapılacak duvarda tüm düzeltme ve onarımlar bitmiş olmalı, bağlı tavanda tavan boyası yapılmış olmalıdır. Duvar üzerinde başka bir kalıntı olmamasına dikkat edilir. Döşeme şapı ve kartonpiyer uygulamaları da sonlandırıldıktan sonra duvar kağıdı uygulamasına geçilmelidir. Süpürgelikler ise uygulamadan sonra yapılır. Uygulama için uzman bir ekip ya da firma ile işbirliği yapmak uygun olacaktır.

Duvar kağıtları uzun süreler boyu kullanılabilir  olma özellikleri ve zengin görsellikleri ile dekorasyonda önemli bir seçenek olarak daha uzun yıllar kalacak gibi görünmektedirler.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.