Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kahverengi dekorasyon

9 Temmuz 2013 2.567 kez okundu Yorum yapılmamış

Kakahve dekor 1hverengi zor renklerden biridir. Soluk gösterdiği gerekçesi ile giyimde kahverengi genelde tereddütle kullanılmaktadır. Söz konusu dekorasyon olunca aynı tedirginliğin çok fazla oluşmadığını gözlemlemekteyiz. Zira, kahverengi; mobilya grubu başta olmak üzere şık ve gösterişli bir dekorasyona dair unsurlarda her dönem sıklıkla yer almış renklerden biridir.

Kahverengiyi, dekorasyon tercihleriniz arasına aldığınızda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Kahverengi tek renk olarak kullanılması halinde, soluk, hareketsiz bir görünüme sebebiyet verecektir. Bu nedenle kahverengi dekorasyonun olmazsa olmazı başarılı kombinlerdir.

Bu kombinleri; hem renk kombinleri, hem de eşya ve aksesuar kombinleri olarak algılamak gerekmektedir. Kahverengi mat ve koyu bir renk olduğundakahve dekor 2n, başarılı bir renk kombini oluşturabilmek için onu açık ve canlı bir renk ile birlikte kullanmak gerekmektedir. Örneğin; kahverengi ve açık mavinin birleşimi oldukça hoş bir renk kombini oluşturmaktadır. Kahverenginin tonunu açmak üzere onu kendi renk skalasından daha açık renkler ile kombinlemek de bir başka seçenektir. Örneğin kahverengi ve krem renginin birleşimi sofistike ve şık bir görünüme kapı aralanmasını sağlayacaktır. Kahverenginin baz renk olarak kullanılıp, birkaç pastel rengi üzerine yerleştirmek ise cıvıl cıvıl bir dekorasyon arzulayanlar için hoş bir seçenek teşkil edecektir.kahve dekor 3

Kahverengi içeren bir dekorasyonun bir başka şekli ise eşya kombinlerinde kahverengileri doğru renkteki eşya ve aksesuarlarla buluşturmaktır. Kahverengi renkteki eşyalar; daha ziyade masa, TV ünitesi, sehpa gibi temel eşya grukaheve dekor 4buna dahil eşyalar olmalı; bu eşyalar doğru renkteki tekstil ürünleri ve aksesuarlar ile kombin yapılmalıdır. Genel görüntü içinde kahverenginin koyu tonlarının ağırlık kazanmasına izin verilmemesi doğru bir tercih olacaktır.

Dekorasyonda olmayacak renk yoktur. En zor rengi bile doğru renkler ile birlikte, doğru ölçülerde kullanmak suretiyle şık bir görüntü ortaya çıkarmak her zaman mümkündür.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.