Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Kaliteli mobilyanın özellikleri nedir?

8 Ocak 2014 1.191 kez okundu Yorum yapılmamış

Kaliteli mobilyaEvlilik mevsimini geride bırakmış olsak da, yine de mutlu ve sıcak bir yuva kurmayı kış mevsimine bırakanlar var. Bu yuvayı ısıtacak olan mobilyaların seçimi, tahmin ediyorum ki yeni eşler için zorlu bir süreç. Gerek modellerin belirlenmesinde gerek ise, mobilyaların kalitesi hususunda bazı şüpheler olabilir. Bu şüpheleri yaşamamak adına yapılacak en güzel şey, mobilyaları bilindik markalardan temin etmek olmalı. Ancak bu tür markaları bir yana bıraktığınız zaman da piyasada işinin ehli mobilyacılar da var. Eğer sizler mobilyaların kaliteli olması için gerekli olan temel kriterleri bilirseniz, daha doğru ve isabetli tercihlerde bulunabilirsiniz.

Mobilya evlerin dekorasyon mizacını etkileyen en önemli unsurlar. Birbiriyle entegre olabilen, kombin olabilen mobilyaların seçimi, titizlik isteyen bir çalışmayı andırıyor. Evin bir kez dizilecek olması, bu çalışmanın ehemmiyetini gerçekten de arttırıyor. Bir heyecana tutkuya bu kısacık süreç dönüşebiliyor. Bunlar çevremde evlenen arkadaşlardan gördüklerim. Nikah masasında heyecan yapmayanların ev döşeme konusunda heyecan yapmalarını ilginç gelebilir size.

Kaliteli bir mobilyanın ana kaynağının yüzde yüz ağaçtan imal edilen ahşap malzeme olduğunu herkes bilir. Ancak ağaçtan ağaca farklılıklar var. Bu nedenle mobilyaların kalitesi ağacın türüne göre  de farklılık arz ediyor. Tamamen organik olan gürgen, ceviz, teak, maun gibi ağaçlardan elde edilen mobilyaların kalitesi çok farklı. Bunun yanında yeni dönem mobilyalarda anti stres, anti bakteriyel gibi nitelikler var. UNICEF sağlık kriterlerine uygun tasarımların olması gerekiyor. Renklendirme işlemlerinde insanların sağlığına zarar veren kimyasal hiçbir içeriğin kullanılmaması gerekiyor. Özellikle küçük çocuklara zarar verebilecek olan kimyasalların kullanılması, ciddi sorunlara neden olabilir. Bunları göz önüne alarak mobilya tercihi yapmak gerekir. Önce kalitesi ve sağlıklı olması lazım. Daha sonra ise, stiline odaklanabiliriz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.