Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kamp malzemeleri

19 Şubat 2012 7.248 kez okundu Yorum yapılmamış

Kamp yapmak hayatın en güzel kaçamaklarından biridir. Bir günlüğüne, bir haftalığına veya bir aylığına şehir hayatından, bulunulan ortamdan uzaklaşıp doğa ile iç içe yaşamak herkese iyi gelebilir. Günlük koşuşturmaca arasında, temel ihtiyaçları sağlama tasası ile doğadan uzak yaşamanın olumsuzluklarından kurtulmak, doğa ile kucaklaşmak, unutulan veya yabancı olunan kokuları, tatları, görüntüleri yakalamak için kamp yapmak insan ruhunu dinlendirir, canlandırır, havayı, suyu, doğayı, canlılara daha fazla değer verme duygu ve düşüncelerini geliştirir.

Kamp yapmanın güzel yönleri arasında kamp için herhangi bir mevsimin gelmesi de beklenmeden yapılabilir olmasıdır. Hangi mevsimi seviyorsanız o mevsimde kamp yapabilirsiniz. Hobileriniz ne ise yine hobilerinize göre kamp yapabilirsiniz. Hobiniz dalış, balık avlamak, foto safari, müzik olabilir.  Hobiniz ile ilgili araç gereçlerle birlikte kamp için gerekli malzemeleri hazırlayıp birkaç günlüğüne ailece veya arkadaşlarla kamp yapmak hoş bir şeydir.

Kamp yapmaya karar verdikten sonra öncelikle yanınıza alacağınız temel kamp malzemeleri çadır, battaniye, uyku tulumu, çakı ve pusula veya gps cihazı, fener, dürbün, düdük, tencere, tabak, su ve su kabı olmalıdır. Kış mevsiminde kamp yapılacak ise kamp sobası da ihtiyaçlar arasında bulunur. Su geçirmez çadırlar tercih edilmelidir. Balık avlamak kamp yapılıyorsa olta takımı ve yakalanan balıkları pişirmek için ızgara da gerekli malzemelerdendir. Şehir dışında yapılan konserlere müzik dinlemeye gidilecek ve orada kamp yapılacak ve çadır kurulacak ise bolca su ve hazır gıdalar gerekir.

Sadece doğa ile iç içe olmak için de kamp yapılabilir. Yıldızların altında uyumak, doğanın sesleri arasında olmak, ormanda,  bir nehir kıyısında kamp yapmak yaşam sevincini artırıyor ve moral yükseltiyor. Çıplak ayakla toprağa basmak vücuttaki elektrik yükünün boşalmasını sağlıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.