Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Kapı kolları

27 Kasım 2011 4.193 kez okundu Yorum yapılmamış

Nasıl ki insanlar için ilk izlenim çok önemliyse, ev dekorasyonda da oldukça mühim bir konudur. Bir odanın girişinin nasıl göründüğü, o oda ilgili oluşacak ilk izlenimi belirleyen bir faktördür. Bu aşamada kapıların doğru seçilmesi kadar, kapı kollarının da işlevsel ve şık görünmesi gerekir.

Evde, ofiste ve otellerde kullanılan kapı kolları gün içerisinde çok fazla çalışırlar. İşlevselliği kadar güzel görünümü de önemli olan kapı kolları, kapıların dekorasyonunu tamamlayan en önemli araçlardır. Dekorasyon sürecinde hangi kapı kolunu seçeceğiniz öncelikle kullanacağınız kapının malzemesine bağlıdır. Kapının ahşap malzemeden yapılması durumunda uygun kapı kolunu kullanmanız daha şık bir görünüm sağlayacağı gibi, ahşabın zaman içerisinde aşınmasını da önleyecektir. Ahşap kapınıza metal bir kapı kolu taktırmak istiyorsanız, kapı kolu malzemesinin paslanmaz özellikte olduğundan emin olmalısınız.

Diğer malzemeler kullanılarak üretilen kapı kollarının üzerinde de doğru koruyucu madde kullanılmalıdır. Kapı kolu yüzeyinin daha parmak ve pürüzsüz görünmesi için kullanılan bu kimyasal maddeler, zaman içerisinde yoğun kullanım nedeni ile çatlayarak döküntüye sebep olabilir. İnsan ellerinin direk temas ettiği bu yüzeylerde meydana gelen kimyasal döküntüler, başta kanser olmak üzere birçok ciddi sağlık probleminin oluşmasına neden olmaktadır. Dekorasyon planlamanızı yaparken sadece kapılar için değil kapı kollarınız için de yeterli bütçeyi ayarlamaya çalışmanız; daha kaliteli malzemeden yapılmış kapı kolları alarak, bu tür sorunları önlemenize yardımcı olacaktır.

Kullanacağınız kapıların güzel göründüğü kadar, ne kadar rahat açılıp kapandığı da önemlidir. Seçeceğiniz kapı kollarını sadece bir aksesuar olarak değil, fonksiyonel bir dekorasyon aracı olarak görmeniz gerekir. Bu şekilde uzun süre sorun çıkartmadan kullanabileceğiniz kapılara sahip olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.