Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Kapı süsleri

26 Kasım 2011 11.875 kez okundu 2 yorum var

Bir eve gittiğimizde sizin de bildiğinizi gibi önce evin giriş kapısı ile karşı karşıya kalırız. Karşılaştığımız bu kapılarda günümüzde dekore edilmeye başlandı. Önceleri yılbaşına girerken kapılara asılan yeni yıl karşılama süsleri yavaş yavaş üzerindeki obje tasarımları değişerek kalıcı olmaya başladı.

Evlerin giriş kapılarına asılan yılbaşı kapı süsleri, yılbaşını anımsatan noel baba, kar tanesi, noel baba çizmesi, noel baba şapkası gibi süsler oluyor ve yılbaşına girmeden birkaç hafta önce kapılara asılıyor ve yeni yıla girildikten sonraki günlerde de çıkarılıyor.

Kapı dekorasyonunda yer alan ve giderek yaygınlaşan kapı süslemeleri ise kalıcı oluyor. Bu kalıcı kapı süsleri çeşitli kuru dallardan ve çiçeklerden yapılmış üzerine minik heykelcikler yerleştirilmiş çok farklı ve dekoratif kapı süsleri.

Dış kapı süslemelerinin dışında günümüzde hastanelerin doğum servislerinde veya doğum hastanelerinde bebek bekleyen anne adaylarının kaldıkları odaların kapıları süsleniyor. Doğacak bebeğin cinsiyeti erkek ise mavi renkten, kız ise pembe renkten bazı kapılarda ise beyaz renkten yapılmış kapı süsleri bulunuyor. Çok şık olan bu kapı süsleri straforun üzeri saten ve tül kaplanarak, büyükçe fiyonklar yapılarak halka şeklinde olabildiği gibi çocuk getiren leylek veya uyuyan melek figürleriyle de süsleniyor.

Bebek doğduktan sonra hastaneden taburcu olan anne bu kapı süsünü, bebek odasının kapısına takıp kapı süsünü kullanmaya devam edebiliyor. Kapı süslerinin bebek odalarının kapısında, çok şık ve dekoratif durdukları da bir gerçek.

Birsen

Okur Yorumları (2 ad.) »

  • AYŞE ÇİLEZ dedi ki:

    kapı süsü olan şemsiyeli çiçek diyaznını çok beğendim nereden satın alabilirim

  • mahmut gülocak dedi ki:

    şemsiyeli çiçek modeli çok güzel nereden temin edebiliriz ? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.