Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Yapı

Kapılarımız ne kadar şık?

17 Nisan 2014 1.927 kez okundu Yorum yapılmamış

Dekorasyon her şeyiyle bir bütünlük arz eder. En ince ayrıntılarda gizli tutulan bir estetik ve endam var. Eğer hassas noktaları da dekorasyonun tamamlayıcı bir unsuru olarak görmezsek, sanırım dekorasyon amacına ulaşmaz ve kötü bir düzen inceden inceye göze çarpar. Bu aynı tamamlanan bir yap bozun parçalarından birinin eksi olması gibi göze çarpacak bir durum. Bu nedenle bugün ince ayrıntılardan birine değinmek istediğimi söylemeliyim.

sedefKapılar evlerin iç ve dış dekorasyonu için önemli bir mevkie sahip. Eğer klasik tarz anlayışından kısa sürede vazgeçmezseniz, yeni dekoratif mobilya ürünleriyle uyumsuz olan iç kapılarınızın olacağını söylemek isterim. Bu da dekorasyonda önemli bir esas olan kombin olma, uyumluluk gibi kriterin yerine gelmemesine, göz zevkinin bozulmasına sebep olacak. Nedense kapıları dekorasyon aklımıza geldiği zaman ihmal ediyoruz. Çünkü dekorasyonu sadece mobilyalardan ibaret olduğunu görsellikle sınırlı olduğunu sanıyoruz. Halbuki dekorasyon sağlıklı bir evin dizaynı için gerekli. İkinci planda görsellik söz konusu. Bunun için kapılardan en küçük odalarının mobilyalarına, aydınlatma ve duvardaki kağıt sistemlerine kadar öncelikle her malzemenin sağlıklı olması dekorasyon için başlangıç şartı.

Bizde kapıların bu konuda ihmal edildiğine kanı olduk. Şayet kapılardan klasik tarz camlı stiller yer alıyor. Yapay ahşap kullanılıyor. Boyama ve renklendirme işlemleri sağlıksız oluyor. Bunları çözmek aynı zamanda dekorasyonda şıklık ve karizma sağlamak adına yapılması gerekli olan şey, Amerikan panel kapı modellerinden evlerinize uygulatmak. Böylece hem sağlıklı kapılara kavuşmuş olacaksınız hem de daha modern ve çağdaş kapı sistemleriyle tanışmış olacaksınız. Bu kapıların çok güzel işlemeleri var ve her bölümü gerçek bir ahşaptan imal ediliyor. Bu da sağlam olmaları, sağlıklı olmaları anlamına geliyor. Klasik ve eski tarz kapılardan kurtulmanın vakti gelmedi mi?

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.