Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Kapitone koltuklar bu sezonun da gözdesi

23 Ekim 2012 2.908 kez okundu Yorum yapılmamış

Klasik dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında olmasına rağmen yeni sezon tasarımlarında da sıkça kullanılan kapitone kumaşlar, mekanlarda konfor ve estetiği buluşturan bir çizgiye sahip mobilyalarla şık bir görsellik vaat ediyor. Dünyanın en önemli mobilya üreticisi markaların neredeyse tamamının yeni sezon kataloglarında yer verdiği kapitone koltuklar, tasarımlarda küçük değişikliklerle farklı dekorasyon tarzlarına uyumlu hale getiriliyor. Oldukça geniş ürün seçeneğine sahip olan yeni sezon kapitone koltuk modelleri arasında zevkinize ve evinizin dekorasyon tarzına uygun olan ürünleri bulamamanız ise neredeyse imkansız…

Yeni sezonda dikkat çeken kapitone koltuklar arasında ahşap yüzeylere yer verilmeyen ve tüm koltuğun kapitone kumaş ile kaplandığı modeller yer alıyor. Ayak ve baş bölümlerinde oyma ahşap figürler görmeye alıştığımız kapitone koltukların bu şekilde tamamı kumaşla kaplanması, mekanda ilginin doğrudan koltuklara kaymasını sağlıyor. Yumuşak yüzeyler sunarak ev dekorasyonunda daha sıcak bir hava oluşmasını sağlayan kapitone koltuklar, ayrıca son derece konforlu yapısıyla rahat bir kullanım sunuyor. Ev dekorasyonunda görsel şıklık kadar kullanım rahatlığı da çok önemli olduğundan, genişliği sayesinde kişinin istediği gibi oturabileceği kapitone koltuklar tercih ediliyor. Alan sorunu yaşandığı için Minimalist bir dekorasyon yaklaşımının benimsendiği mekanlarda geniş koltuk takımları yerine tekli koltukların kullanılması daha uygun bir seçenek olacaktır.

Renkli kumaş kullanımıyla kapitone koltukların kaba görselliği de büyük ölçüde engelleniyor. Çoğu zaman geleneksel ve klasik dekorasyon tarzıyla birlikte kullanıldığı için çok ağır bir görünüme sebep olan kapitone koltuklar, canlı renklerin hakim olduğu desenli kumaşlarla çok daha hareketli bir etki atmosfer oluşmasını sağlıyor. Alan sorunu yaşayanlar için daha dar iskeletli modellerin de sunulduğu yeni sezonda, iş yerleri için de farklı tasarımlar bulunuyor. Ofislerde prestijin simgesi haline gelen kapitone koltuklar müşteriler üzerinde bırakılan etkinin olumlu yönde artmasını sağlarken, firmanın görünen yüzü olan ofislerin daha çağdaş bir kimliğe bürünmesini sağlıyor. Ofis tasarımlarında yer verilen tekli kapitone koltuklar ile firmanın kendine güveni vurgulanıyor.

Ev dekorasyonu için doğal taşlarla süslenen kapitone koltuk modellerinin de bulunduğu yeni sezonda, gösterişli mobilyalardan hoşlananlara da hitap ediliyor. İlgi çeken renkli kumaşlarla kaplanan kapitone koltuk takımlarının ayaklarına kadar uzanan doğal taşlarla mekanda çok daha lüks bir etki oluşmasını sağlanıyor. Berjer koltukların daha da şık görünmesini sağlayan kapitone puflar ise, mobilyaların çok daha şık görünmesini sağlıyor.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.