Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Karaf ve bardak tasarımları

3 Nisan 2012 4.422 kez okundu Yorum yapılmamış

Özel tasarlanan karaf ve bardaklar 2012 yılında yemek masalarında, özel günlerde ve kutlamalarda masalarda yerini alıyor ve özel görüntüler sunuyor. Karaf şarap sürahisi anlamına geliyor. Özellikle yıllanmış kırmızı şarapların içilmeden önce havalanması gerekiyor ve özel ürün şarapların özel tasarlanan dekoratif karaflar içinde havalandırılması yapılıyor.

Antik Geçmişte sürahiler içinde sunulan şarapların sürahileri, pişmiş toprak ve bronzdan yapılmıştır. Günümüzde antik dönemden kalan ve pişmiş topraktan yapılan karaflar birçok müzede sergilenmektedir. Rönesans döneminde cam üretimi yaygınlaşmış ve cam şarap sürahileri yapılmaya başlanmıştır. Cam ustası sanatçılar tarafından desenlerle tasarlanmıştır. Daha sonra porselen şarap sürahileri de yapılmaya başlanmıştır. Zenginlerin kullandığı şarap sürahileri ise gümüş ve altın gibi değerli madenlerden yapılmıştır. İnce boyunlu ve geniş bedenli olan standartlaşan şeklini cam tasarımlarla almıştır.

Estetik görünümlü şarap sürahilerine yine aynı şekilde özel tasarlanan şarap kadehleri eşlik ediyor. Karaflar sanatsal tasarımlarla üretilirken yapımında da kristaller kullanılıyor. Cam karafların bir başka özelliği ise yurtdışında kolleksiyonerler için özel tasarlanarak yapılmasıdır. Özel tasarlanarak cam ustaları tarafından el yapımı ince kurşun kristalden karaflar yapılıyor. Sınırlı sayıda üretilen tasarım karafların özelliklerinin, kullanım şeklinin ve temizlenme şeklinin yer aldığı bir cd ile koleksiyoncu ve şarap severler için satışa sunuluyor.

Günümüzde karaf ve bardaklar hediyelik ürünler olarak da arkadaşlara, eşe dosta alınmaktadır.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.