Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Karakter sahibi bir ev için dekorasyon önerileri

7 Temmuz 2012 2.338 kez okundu Yorum yapılmamış

Son yıllarda televizyonlarda yayınlanan dekorasyon programlarında olduğu gibi bir iç mimar ile çalışma imkanınız yoksa, evinizin kimlik sahibi bir dekorasyona sahip olması için kolları sıvamanızın zamanı geldi demektir. Stil sahibi evler içinde yaşayanların ruh halini yansıttığından aslında herhangi bir insanın fikrini almadan evinizi tamamen kendi düşüncelerinize ve ruh halinize göre dekore edebilir ve son derece başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Deneyimli bir iç mimarla çalışma imkanınız olsa bile sizin ihtiyaçlarınızı ve zevklerinizi tamamen anlayacak bir kişi bulmak oldukça zor bir uğraşa dönüşebilir. Üstelik dekorasyon için harcayacağınız paraya bir de iç mimara ödeyeceğiniz tutarı ekleyince bütçeniz hatrı sayılır derecede zorlanabilir.

  • Karakter sahibi mekanlar

Evinizin dekorasyonuna salondan başlamak akıllıca bir hareket olacaktır. Evin en çok kullanılan ve daha da önemlisi misafirlerin ağırlandığı alan olan salonların dekorasyonunda unutmamanız gereken ilk kural, dekorasyonu başkaları için değil öncelikle kendiniz için yapıyor olduğunuzdur. Bu nedenle kendi yaşam alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak konforunuzu ön planda tuttun ve en rahat mobilyaları seçerek işe başlayın. Salon dekorasyonunun en temel noktalarından biri olan duvar renkleri yine sizin kişiliğinizi yansıtır şekilde seçilmelidir. Çok renkli bir kişiliğe sahipseniz ve salon duvarlarında da farklı renkler kullanmak istiyorsanız yalnızca tek bir duvarı farklı renkte boyayarak salonun farklı bir kimliğe bürünmesini sağlayabilirsiniz. Salonunuzda aksesuar olarak kendinizin ve sevdiklerinizin resimlerini kullanabilir böylece mekanın bir karakter kazanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Sizin eviniz sizin kararınız

Dekorasyonda çoğu zaman insanlar bazı kurallara göre hareket eder ki, bu şekilde düşünerek karakter sahibi ve işlevsel bir eve sahip olmanız oldukça zordur. Öncelikle bu evin size ait olduğunu ve evde en çok zamanı misafirlerin değil sizin geçireceğinizi unutmayın. Evde yemek yapmak gibi alışkanlıklarınız yoksa yalnızca bazı dekorasyon otoriteleri öyle söylüyor diye mutfağınıza bir dünya para harcamayın ve bu parayı salon veya yatak odanıza harcayın. Şayet dekorasyon için kısıtlı bir bütçeniz varsa mevcut eşyalarınızdan iyi durumda olanları belirleyin ve yeni dekorasyon stilinizi bu eşyalara uyumlu olacak şekilde planlayın. Daha sonraki aylarda dekorasyon için daha geniş bir bütçe ayırabildiğiniz bu eşyaları yenileyebilir, böylece evinizin sürekli olarak yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Vakit geçirdiğiniz alanları belirleyin

Ev kadını olarak gününün büyük bir bölümünü mutfakta geçirdiğiniz halde tüm bütçenizi yatak odası ya da banyo için harcamak pek de mantıklı bir karar olmasa gerek… Mutfağınıza işlevsel ve aynı zamanda son derece şık görünen küçük bir oturma grubu alarak hem çok daha stil sahibi bir mutfağa sahip olabilir hem de yemek yaparken arada çayınızı yudumlamak için oldukça konforlu bir alana sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde bir erkek olarak işten geldiğinizde televizyon karşısında vakit geçirmekten keyif alıyorsanız tüm paranızı evin diğer bölümleri için harcamak yerine yeni nesil bir televizyon ünitesi alabilirsiniz. Televizyon keyfinizi büyük oranda arttıracak bu televizyon ünitesi karşısına konforlu ve şık görünen bir oturma grubu alarak hem kendinizi hem de eşinizi memnun edebilirsiniz.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.